Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
column Nico Verbeek

Pékerman en ik

by Colombiaans.nl 22 juli 2015
22 juli 2015

De Copa America ging tussen Chili en Argentinië en Colombia mocht al in de kwartfinale naar huis, na met strafschoppen van Argentinië te hebben verloren. De ploeg speelde maar één redelijke wedstrijd, uitgerekend tegen Brazilië, in de eerste ronde. Die wedstrijd werd als revanche gezien voor de verloren kwartfinale tijdens het afgelopen WK, toen uitblinker James Rodríguez huilend het veld afstapte.

Ik keek nu naar de wedstrijd tussen Colombia en Brazilië in een kroeg vol met enthousiaste Colombiaanse voetballiefhebbers, allemaal uitgedost in het geel of blauw van de Colombiaanse selectie. Er werd aangemoedigd, luid geschreeuwd, uiteindelijk ook gejuicht en vooral ook veel bier gedronken.

column nico verbeek colombiaans.nl nieuws uit colombia

Van het merk Aguila, de sponsor van het Colombiaanse elftal. Het meisje dat voor nieuwe aanvoer moest zorgen, kon het tempo van de drinkers nauwelijks bijbenen.

De ontlading was groot na de 1-0 zege. Ik liep de straat op en kwam terecht tussen feestende en joelende supporters. Toen een paar jonge supporters mij zagen, kwamen ze meteen op me afgelopen en begonnen met z’n allen ‘Pékerman, Pékerman’ te roepen.

José Néstor Pékerman, Argentijn, is al sinds een aantal jaren de trainer van het Colombiaanse elftal en was sinds het succesvolle WK in 2014 mateloos populair in Colombia. De reden dat de dansende en hossende meute op straat mij voor Pékerman hield was mijn -even- grijze haardos en mijn duidelijk ‘buitenlandse’ gezicht.

[adrotate banner=”4″]

Het woord was snel rond. En even later moest ik bij verschillende jongens en vooral meisjes op de foto, namen ze selfies met mij daarop en kon ik geen kant meer op. Ik was het middelpunt geworden van het volksfeest. Ze hadden hun imitatie-Pékerman in de armen gesloten en die avond werd ik urenlang als een soort mascotte door de hossende menigte gekoesterd, vooral door het vrouwelijke gedeelte daarvan.

Dit was eerlijk gezegd een bijzondere ervaring, al moet ik zeggen dat ik me wel even oud voelde, want Pékerman is ergens in de zestig (zó oude ben ik niet eens), en ik had het misschien prettiger gevonden als ze me hadden verward met een of andere jonge god van de huidige spelersgeneratie, laten we zeggen een James of een Arias of een Ospina, maar ja… die tijden zijn definitief voorbij.

Het was niet de eerste keer dat mensen mij met Pékerman aanspraken. De portier van mijn flatgebouw noemde me ook altijd zo tijdens de afgelopen WK. Dat was altijd een aanleiding geweest om even te keuvelen over voetbal en grappen te maken.

Uiteraard maakte ik hem wel duidelijk dat Pékerman de oudere variant was en dat ik zelf heel wat jaren jonger was dan hij en ook maakte ik hem wijs dat ik weliswaar geen bondscoach was, maar wel degelijk verstand had van voetbal.

Een paar dagen terug liep ik te joggen op de Cerro Nutibara, het was een drukke dag daar, met veel toeristen, en toen ik de heuvel afkwam, hoorde ik, ik geloof vanuit een auto, een paar keer ‘Pékerman’ roepen.

Ik kan me vergissen, maar deze keer klonk het helemaal niet zo prettig. Het werd een beetje spottend geroepen, lacherig, en voor het eerst realiseerde ik me dat er ook nadelen zaten aan mijn tijdelijke ‘roem’.


[adrotate banner=”4″]

Ik weet niet of het te maken had met het feit dat Colombia al zo snel uit de Copa America was geknikkerd en dat er daarom ook alweer flinke kritiek op het grijze hoofd van de Argentijnse bondscoach was terecht gekomen. Ik ieder geval realiseerde ik me dat roem vergankelijk is en dat ‘beroemd’ zijn wat minder prettig is als de resultaten tegen zitten.

– Nico Verbeek

Schaf hier de boeken van Nico Verbeek aan bij Bol.com

Nico Verbeek Columnist Colombiaans.nl
Nico Verbeek

*Eerder verschenen in La Chispa

Gerelateerde berichten

Maradona in Colombia

6 december 2020

Mysterieuze moord herdacht – 25 jaar zonder Alvaro...

8 november 2020

Het definitieve einde van Mafalda

20 oktober 2020

Colombiaanse generaal Oscar Naranjo: de beste politieagent van...

11 juli 2020

Radio Sutatenze: Onderwijs in tijden van Pandemie

1 juni 2020

Die andere pandemie – Spaanse Griep in Boyacá

4 mei 2020

De kolonel die Pablo Escobar klein kreeg overleden

30 maart 2020

De eerste Colombiaanse wielerlegende: Cochise Rodríguez

3 maart 2020

Colombiaanse Drugsbaron alias El Mexicano, dertig jaar na...

4 februari 2020

Simon Bolívar op tv

23 oktober 2019

Colombiaanse voetbalshirts

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
BLU Tulips’s Relocation
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Advertentie

Colombiaanse shirts

Volg ons op Insta

  • Weet je al wat je vandaag gaat eten? Of heb je juist net het eten op? Hoe het ook zij,
  • Mooi hoe muziek kan verbroederen. J Balvin en Ed Sheeran maken niet 1 maar 2 songs samen! - Sigue -
  • Met wie zou jij een dansje doen? @go2colombia.nl
  • Vraag: - Via welke dienst luister jij het meeste muziek of podcasts? Spotify of Soundcloud. ❤ = Spotify = SoundCloud
  • Samen met een mooi aantal accommodatie-eigenaren in Colombia hebben we een laatste selectie gemaakt van de beste namen. Dit is
  • Jazeker! Onze vrienden van @go2colombia.nl hebben hem zojuist gelopen! Moe maar voldaan zei Jan Willem:”Ciudad Perdida, een 4 daagse wandeling
  • Als je weet dat Colombia vannacht moet spelen, moet Winnen en het niet eens in eigen hand heeft om het
  • Los Cafeteros mag blijven hopen op WK dankzij winstpartij - Colombia heeft gisteren Bolivia billenkoek gegeven. Veel tijd om te
  • Colombiaanse taal en gewoontes deel 1 - Even snel een koffie of paseo doen? Ken jij deze gewoontes? Er zijn
  • ❤️Nieuwe logo van Colombiaans.nl - Jullie hebben gestemd! Met jullie hulp is dit nieuwe logo tot stand gekomen, muchas gracias
  • WK Kwalificatie 2022: Colombia speelt nog 2 finales - In de meest spannende groep strijdt Colombia vannacht om 00.30 tegen
  • Ons wordt de laatste tijd veel gevraagd, wanneer er weer een feestje komt. Nou, laten we die bal bij jullie
  • Het eerste doelpunt van een Colombiaan in een klassieker is een feit. - Luís Sinisterra maakt de 0-1 voor Feyenoord
  • Aandacht voor Colombiaanse film in Filmmuseum Eye in Amsterdam Aanstaande woensdag organiseert het Eye Filmmuseum in Amsterdam een heuse Colombiaanse
  • Baby, Baby, Baby ohhhh... Je kent het gevoel wel… Hoera! Je krijgt een kindje, felicidades. Je bent eigenlijk net bekomen
  • Minister President Mark Rutte praat met president Duque - Gisteren ontving minister president Rutte de president van Colombia Ivan Duque.
  • Colombiaanse film Encanto wint Oscar voor Beste Animatiefilm - Wat een mooi nieuws! Dat Will Smith Chris Rock een mep
  • Vaders, moeders, opa
  • Colombia niet naar het WK - Colombia won vannacht met 1-0 maar Perú ook. Dus eindigde Los Cafeteros 6e en
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • RSS
Footer Logo

©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’