Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
ColombiaPolitiek

Ivan Duque Marquez

by Colombiaans.nl 3 november 2020
3 november 2020

Ivan Duque Marquez is president van Colombia sinds 17 juni 2018. Hij nam het stokje over van de succesvolle Juan Manuel Santos die na twee ambtstermijnen afscheid nam als president. Santos zijn voorganger was Alváro Uribe en de nieuwe president Duque is een kandidaat uit “kamp Uribe”.

Persoonlijk

Ivan Duque Marquez werd geboren op 1 augustus 1976 in Bogotá. Hij heeft een broer, zus en ouders waarmee hij goed contact heeft. Hij spreekt goed Engels doordat hij vele jaren doorbracht op verschillende universiteiten in de V.S..

Iván Duque is een toegewijd katholiek en getrouwd met Maria Juliana Ruiz Sandoval en heeft drie kinderen (Luciana, Matias en Eloisa). Wat velen niet weten is dat Iván Duque een lokale rockster was. In de jaren ’90 zong hij op de middelbare school in de band Pig Nose. Al duurde zijn zangcarrière niet lang hij zocht volgens ingewijden altijd diepgang in songteksten.

Educatie

In 2000 studeerde hij af als jurist aan de Sergio Arboleda Universiteit in Bogota. Verder behaalde hij een Master of Laws (LLM) in International Economic Law aan de American University en een Master in Public Policy Management aan de Georgetown University in Washington D.C.

Ivan Duque Marquez

Loopbaan

Hij begon zijn professionele loopbaan in 1999 als consultant bij de Andean Development Corporation (CAF).

Later werd hij adviseur bij het Colombiaanse Ministerie van Financiën en Public Credit gedurende de regeerperiode van President Andres Pastrana (1998-2002). Daarna vervolgde hij zijn loopbaan bij de Inter American Development Bank (2001- 2013). Daar werkte hij onder meer als Senior Advisor van de Executive Board voor Colombia, Peru en Equador.

Duque was ook een tijdje International Advisor van de vroegere president Alvaro Uribe Velez. Tussen 2010 en 2011 was hij adviseur bij de United Nations (UN). Hij keerde terug naar Colombia om zich kandidaat te stellen voor de Senaat namens de Partido Centro Democatico die geleid werd door de vroegere president Alvaro Uribe.

In 2014 werd hij senator van Partido Centro Democrático. Op dat moment wordt de partij geleid door ex-president Uribe. Duque was echter maar kort actief als senator maar speelt het klaar om maar liefst vier wetten door de kamer heen te krijgen.

  • Wet 1822 van 4 januari 2017;waarin het ouderschapsverlof van de moeder verlengd werd van 14 naar 18 weken.
  • Wet 1831 van 2 mei 2017; waarin de beschikbaarheid van defibrillators in publieke gebouwen werd uitgebreid om meer mensenlevens te redden.
  • Wet 1809 van 29 september 2016; voor een regeling zodat meer ouders hun kinderen konden laten studeren.
  • Wet 1834 van mei 2017, de Orange Law; voor de promotie van creatieve en culturele industrieën.

Ivan Duque Marquez

Ivan Duque Marquez als presidentskandidaat

Door zijn partij wordt Ivan Duque op 10 december officieel aangewezen als presidentskandidaat. Hij won in zijn eigen partij de nominatie met 29,47% voorkeursstemmen van de twee andere kandidaten, Carlos Holmes Trujlo, die 20,15% van de stemmen kreeg en Rafael Nieto die 20,06% van de stemmen kreeg. Niet echt een ruime meerderheid en er was dus een tweede ronde nodig.

In januari 2018 werd bekend gemaakt dat de centrum-rechtse coalitie zou deelnemen aan de Grand Primary voor Colombia met Duque als kandidaat.

Hij zou het gaan opnemen tegen Marta Lucia Ramirez en Alejandro Ordonez. Op 11 maart 2018 won Duque de voorverkiezingen met meer dan 4 miljoen stemmen. Ramirez werd tweede met 1,5 miljoen stemmen en Ordonez werd derde met slechts 385.000 stemmen. Een overweldigende meerderheid dus! Duque benoemde Marta Lucia Ramirez als zijn running mate tijdens de verkiezingen.

Op 27 mei 2018 kreeg Duque de meeste stemmen in de eerste ronde van de verkiezingen van meer van 39%. Hij werd uiteindelijk President van Colombia op 17 juni 2018 nadat hij Gustavo Petro met 54% tegen 42 % had verslagen in de tweede ronde.

Wist je dat…

Verschillende artikelen geschreven
Ivan Duque heeft diverse artikelen geschreven voor verschillende kranten: El Colombiano uit Medellin, Portafolio en El Tiempo van Casa Editorial El Tiempo in Bogota en El Pais in Spanje.

Boeken geschreven
Ook heeft diverse boeken geschreven waarvan het laatste, The future is at the political Center (El futuro esta en el centro) is verschenen op 12 maart 2018.

Ivan Duque Marquez

Ivan Duque als president

Hij werd beëdigd op het Bolivar plein in Bogota op 7 augustus 2018 (zie hierboven). Ivan Duque wil het fragiele vredesakkoord dat de vorige president Manuel Santos gesloten heeft met leden van de FARC terugdraaien om zo de verdeeldheid in het land een halt toe te roepen. Hij erft een land dat zo’n 50 jaar gebukt ging onder bloedige conflicten zowel met de FARC als ook met de cocaïnehandel.

Het feit dat de rebellen van de FARC niet gestraft zullen worden valt niet goed in Colombia. De leden van de FARC zouden 10 zetels in de senaat krijgen zonder dat ze verantwoording af hoeven de leggen aan de slachtoffers of zonder dat ze informatie hoeven te verstrekken over de drugsroutes.

Dit is een slecht voorbeeld voor andere groeperingen, want andere criminele groeperingen zouden zo hetzelfde kunnen eisen. Dit wordt een enorme opgave voor Duque om hier een oplossing voor te vinden. Ook krijgt Duque te maken met de huidige problemen in Venezuela. Meer dan 50.000 mensen zijn al vanuit Venezuela de grens met Colombia over gestoken om hier een beter leven op proberen te bouwen.

De ogen van Latijns Amerika en de wereld zijn op Ivan Duque Marquez gericht. Hij zal deze problemen moeten oplossen tijdens zijn regeerperiode. Een hele opgave waarbij hij alle steun kan gebruiken.

Volg ons op social media!

Wil je niets missen? Krijg jij geen genoeg van Colombia? Volg ons dan via onderstaande kanalen. Wil je als eerste een notificatie op jouw telefoon krijgen? Stuur ons dan een bericht en jouw nummer wordt toegevoegd aan onze database.






* Met het doorgeven van jouw nummer ga je akkoord dat we je gratis berichten via Whatsapp sturen die te maken hebben met Colombiaans.nl, onze diensten, advertenties en producten.

Gerelateerde berichten

Colombia rouwt om Yeison Jiménez

13 januari 2026

Colombia en de Verenigde Staten: een lange levendige...

7 januari 2026

Trump sluit binnenvallen Colombia niet uit

5 januari 2026

Colombian Vibes 2026

2 januari 2026

Loting WK-2026 – wanneer speelt Colombia?

5 december 2025

Nederlander in Colombia 47: Marcel

14 november 2025

Vulkaanuitbarsting Armero… en de wond van 40 jaar...

13 november 2025

Colombiaans X Mi Barrio

11 november 2025

Colombia nummer 2 meest gelieft bij expats

25 september 2025

Colombia stopt met wapens kopen uit de V.S.

19 september 2025

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Instagram

colombiaans.nl

Wij zijn Colombiaans en schrijven nieuws uit Colombia.

🇨🇴 🇨🇴 🇨🇴 Onze vrienden van Stichting Help Colombia 🇨🇴 🇨🇴 🇨🇴 Onze vrienden van Stichting Help Colombia heeft een nieuwe Instagram-pagina en website! - Daarom mogen wij in samenwerking Capibara-knuffels verloten. We mogen maar liefst 5 'Capitos' verloten. Lees hieronder de voorwaarden en wat je moet doen. 🇨🇴 🐻 CAPIBARA-ACTIE! - Doe mee met onze capibara-actie en win onze 'Capito' voor gezellig bij jou thuis! 🏆 Wat moet je hiervoor doen? - Ga naar onze nieuwe Instagram-pagina en volg ons. Onder de volgers wordt een Capito verloot. Wij mogen er 5 verloten dus haast je naar de pagina en volg ons! 🗓️ Wanneer weet je of je gewonnen hebt? - Op vrijdag 6 februari 2026 worden de winnaars getagd via de nieuwe Instagram-pagina. Volg ons via onderstaande link: https://www.instagram.com/stichtinghelpcolombia.nl/ of via instagram: @stichtinghelpcolombia.nl
Hebben we onze nummer 9 voor het WK? - Luis Suárez Hebben we onze nummer 9 voor het WK? - Luis Suárez (nee, niet de bijter) scoorde maar liefst twee doelpunten tegen topclub PSG. Mooi detail was dat hij de winnende in de 90e minuut scoorde waardoor zijn club Sporting Lissabon thuis met 2-1 won.
Ajax laat oog vallen op Colombiaan Yáser Asprilla Ajax laat oog vallen op Colombiaan Yáser Asprilla - de 22-jarige aanvaller speelt op dit moment bij Girona
📻 Colombiaans.nl wederom te gast bij NPO Radio 1 - 📻 Colombiaans.nl wederom te gast bij NPO Radio 1 - Onze John Jairo mag spreken over de gebeurtenissen in Venezuela. Over de impact die dit heeft over ons geliefd Colombia. Wat is er gebeurd, waar gaan we naartoe en hoe kunnen we dit oplossen? De Nacht Van is te beluisteren in de nacht van zondag naar maandag tussen 02.00 en 05.00 uur op NPO Radio 1. John Jairo zijn verhaal komt rond 4:08 uur. Luisteren aanbevolen! In ‘De Nacht van…’ krijgen studiogasten nog écht de ruimte voor hun verhaal en als luisteraar kan je elke uitzending meepraten. Maak kennis met Nederlanders van over de hele wereld en luister naar de mooiste audioverhalen van NPO Radio 1. Elke werknacht tussen 02.00 en 05.00 uur. Eerder mochten we in dit radioprogramma spreken over het vredesverdrag dat ondertekend werd door de FARC.
Colombia rouwt: - Colombiaanse zanger Yeison Jimén Colombia rouwt: - Colombiaanse zanger Yeison Jiménez overleden bij vliegtuigongeluk. Colombiaanse zanger Yeison Jiménez is op 34-jarige leeftijd om het leven gekomen bij een vliegtuigongeluk nabij de luchthaven van Paipa in het departement Boyacá. Dat hebben de Colombiaanse autoriteiten gemeld. Yeison bekendste nummers zoals Aventurero, Guaro en Por Qué la Envidia werden tientallen miljoenen keren beluisterd op Spotify.
NIEUW JAAR NIEUWE WK-PRODUCTEN - We mogen weer bes NIEUW JAAR NIEUWE WK-PRODUCTEN - We mogen weer bestellen. We kunnen prachtige nieuwe producten bestellen. Laat in een privébericht weten wat jij wilt bestellen en je ontvangt gelijk meer informatie en foto's. Wat kunnen we bestellen? Colombia shirt Colombia shirt lange mouw Colombia shirt bedrukking en nummer Colombia uit shirt blauw Colombia short Colombia set Kinderen Colombia romper baby
The Last Dance - Ramadel Falcao gaat toch weer spe The Last Dance - Ramadel Falcao gaat toch weer spelen voor Millonarios. De club uit Bogota heeft hem er graag bij en zegt dat hij meer dan welkom is. De inmiddels bijna 40-jarige Falcao laat weten dat dit zijn Last Dance is. Falcao speelde in de voorgaande seizoenen voor Millos 29 wedstrijden en scoorde hierin 11 doelpunten.
Trump sluit binnenvallen Colombia niet uit - Ameri Trump sluit binnenvallen Colombia niet uit - Amerikaanse president Trump heeft een aantal opvallende uitspraken gedaan die voor veel onrust zorgen in Zuid-Amerika. Zo overweegt hij ook Colombia binnen te vallen. Lees verder op Colombiaans.nl #colombia #nieuwsuitcolombia #colombiaans
Guess who’s back… SAVE THE DATE 27/6/26 🎫 https: Guess who’s back… SAVE THE DATE 27/6/26 🎫 https://colombianvibes.nl
Voor iedereen: Un Prospero año nuevo ❤️🇨🇴 Voor iedereen: Un Prospero año nuevo ❤️🇨🇴
🇨🇴 Colombiaans.nl wenst je een heerlijke Kerst en 🇨🇴 Colombiaans.nl wenst je een heerlijke Kerst en een voorspoedig en gezond 2026! ♥️
Kerstvakantie ELN verklaart geen schot te lossen Kerstvakantie ELN verklaart geen schot te lossen tijdens Kerst. Wel waarschuwt de groep voor acties in het nieuwe jaar.
🇨🇴 2e shirt = 50% korting De laatste shirts nu ver 🇨🇴 2e shirt = 50% korting De laatste shirts nu verkrijgbaar 🎄 Vandaag besteld is nog voor Kerst in huis 1 shirt = 49,99 2 shirts = 75,-
🍕 Colombiaanse pizzeria Pizzardi Artigianale wint 🍕 Colombiaanse pizzeria Pizzardi Artigianale wint prijs voor beste pizza 2025 in Napels. De prijs staat ook wel bekend al de ‘Oscar’ onder de pizza’s. Het is de eerste keer dat een Colombiaans restaurant deze prijs in de wacht sleept.
VI watcher Süleyman Öztürk zegt over Portugal dat VI watcher Süleyman Öztürk zegt over Portugal dat het alleen maar over Ronaldo zal gaan en dat Neymar beter thuis kan blijven als Brazilië wereldkampioen wil worden. Over James zegt hij dat hij het niveau niet meer aan kan in Europa maar dat het in het nationale elftal ‘heerlijk’ is om naar te kijken. Wat is jouw mening? @voetbalinternational.nl
WK 2026 Locaties en lokale speeltijden tijden beke WK 2026 Locaties en lokale speeltijden tijden bekend
WK 2026 uitslag loting Groep K Colombia Uzbekist WK 2026 uitslag loting Groep K Colombia Uzbekistan Portugal Congo / Jamaica of Nieuw Caledonia
Loting WK2026 Vrijdag 5 december 17:55 uur NPO1 Loting WK2026 Vrijdag 5 december 17:55 uur NPO1
LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontv LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontvangen vóór 5 december? Bestel dan via een privébericht. Vandaag bestelt en betaalt is vandaag verzonden! *Alles:GRATIS VERZENDING Colombia shirt = van 49,99 naar 39,99 Armband Indigena Tribal = 14,99 Armband Bandera Folklore = 12,99
LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontv LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontvangen vóór 5 december? Bestel dan 1 van de 3 prachtige cadeaus via een privébericht. Vandaag bestelt en betaalt is vandaag verzonden! *Alles:GRATIS VERZENDING Colombia shirt = van 49,99 naar 39,99 Armband Indigena Tribal = 14,99 Armband Bandera Folklore = 12,99 ** Laat bij jouw bestelling direct jouw mail en adres achter.
Volg op Instagram
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • Soundcloud
  • RSS
Footer Logo

©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’