Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
column Nico Verbeek

Nico Verbeek: Wat is er in de naam?

by Colombiaans.nl 29 april 2016
29 april 2016

Met veel plezier volg ik altijd de Colombiaanse voetbalcompetitie, omdat ik van voetbal houd en om te kijken hoe mijn favoriete lokale voetbalclub, Atletico Nacional, het er wekelijks afbrengt. Een van de nieuwe sterren bij die club en inmiddels ook geselecteerd voor het Colombiaanse elftal, is Marlos Moreno, een aanvaller van 19 jaar, geboren en getogen in Medellín.

Behalve zijn voetbalkwaliteiten, valt vooral zijn naam op. Marlos? Die naam had ik nog nooit eerder gezien. Navraag leert dat zijn ouders de intentie hadden om hem ‘Marlon’ te dopen, naar Marlon Brando, maar bij de notaris werd een fout gemaakt en de ‘n’ werd een ‘s’ en dus moest de arme jongen verder door het leven met de naam Marlos. De ouders vonden kennelijk de vergissing niet ernstig genoeg om terug te gaan naar de notaris om de fout te corrigeren.

Maar Marlos is lang niet de enige met een rare naam. Bij nader inzien stikt het in de Colombiaanse voetbalcompetitie van de vreemde namen. Een kleine greep uit het aanbod: Jefferson, Miller Stiwar, Kammel Hebanny, Éder Aleixo, Dager Yair, Jamillacson, Leyvin Jhojane, Yohn Géiler, Yonaider, Dhawilin, Helibelton, Yúberney, Jossymar, Dávinson…

Sommige van die namen zijn verschrijvingen, andere zijn variaties op een bekende naam, alleen anders of fonetisch geschreven en weer andere zijn onsproten aan het brein van heel creatieve ouders. Je zou willen dat ze hun creativiteit voor andere dingen zouden gebruiken. Want als je met zulke namen gezegend bent, dan ben je voor de rest van je leven gebrandmerkt. Dan weet iedereen dat je geboren bent in een arme buurt en dat je ouders je het enige hebben meegegeven wat niks kost: een ‘dure’ naam.

Mijn zwager die priester is moet regelmatig kinderen dopen en dan vraagt hij de ouders, hij smeekt ze bijna, om de babies gewoon Camila of Laura of Juan of Jorge te noemen en niet een zelf verzonnen verbastering van een Amerikaanse president of rockster of iets dergelijks. U heeft gelijk, padre, zei laatste een echtpaar, we zullen rekening houden met uw advies. Maar helaas hadden ze de boodschap niet helemaal begrepen, want toen hij vlak voor de doop, nog even vroeg hoe ze het kind gingen noemen, zei de moeder vol trots: Jeseynia Dayana, padre.

De kwestie van de naamgeving lijkt een ‘minor’ onderwerp te zijn en leent zich makkelijk voor grappen, maar ik heb toch te doen met de dragers van die namen. Want zo’n naam moet je wel heel je leven met je meedragen en je wordt er zeker op nagekeken.

En je zult altijd moeite hebben om sociale promotie te maken, hoe goed je ook je best doet op school en op je werk. Maar het is nog veel erger dan ik al dacht. De huidige minister Alejandro Gaviria deed eens een onderzoek naar het effect van vreemde namen op de hoogte van het salaris in Colombia en zijn conclusie was verbijsterend.

Mensen met een ‘vreemde’ naam verdienen tussen 15 en 20 procent minder dan de rest van de bevolking! Dus zo grappig is het niet als je ouders je met namen als Marlos of Jeseynia opzadelen. Misschien is het een idee om ouders te verplichten een alfabetiseringscursus te volgen en het geven van vreemde namen per wet te verbieden.

– Nico Verbeek
Colombiaans.nl

foto: NikeBlog

Gerelateerde berichten

215 jaar onafhankelijkheid Colombia

20 juli 2025

Maradona in Colombia

6 december 2020

Mysterieuze moord herdacht – 25 jaar zonder Alvaro...

8 november 2020

Het definitieve einde van Mafalda

20 oktober 2020

Colombiaanse generaal Oscar Naranjo: de beste politieagent van...

11 juli 2020

Radio Sutatenze: Onderwijs in tijden van Pandemie

1 juni 2020

Die andere pandemie – Spaanse Griep in Boyacá

4 mei 2020

De kolonel die Pablo Escobar klein kreeg overleden

30 maart 2020

De eerste Colombiaanse wielerlegende: Cochise Rodríguez

3 maart 2020

Colombiaanse Drugsbaron alias El Mexicano, dertig jaar na...

4 februari 2020

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Instagram

colombiaans.nl

Wij zijn Colombiaans en schrijven nieuws uit Colombia.

🎬 Dear Killer Nannies vertelt Colombia’s meest pij 🎬 Dear Killer Nannies vertelt Colombia’s meest pijnlijke hoofdstuk door de ogen van een kind. De serie is geïnspireerd op de jeugd van Juan Pablo Escobar en laat zien hoe het was om op te groeien als zoon van Pablo Escobar — omringd door gewapende bewakers die tegelijk bescherming én constante dreiging betekenden. In plaats van geweld centraal te zetten, focust de serie op het dagelijks leven onder permanent toezicht, waar angst en veiligheid naast elkaar bestaan. Met John Leguizamo als Pablo Escobar verschuift het perspectief van criminele mythes naar een intiem verhaal over vaderschap, macht en een verloren kindertijd. Lees meer op Colombiaans.nl #DearKillerNannies #JuanPabloEscobar #JohnLeguizamo #Colombia #NieuweSerie
🇨🇴🇨🇴🇨🇴 TROTS: - Meer dan 100 Plays op Spotify! Ons 🇨🇴🇨🇴🇨🇴 TROTS: - Meer dan 100 Plays op Spotify! Ons gesprek met Jan-Willem van Go2Colombia heeft meer dan 100 plays opgeleverd. We zijn jou als luisteraar meer dan dankbaar. Stay tuned, want binnenkort volgen er meer afleveringen. 🎧 Nog niet geluisterd? Ga dan naar Spotify en zoek via 'ColombiCast' de laatste aflevering en luister deze terug.
Done Deal Done Deal
Colombiaans.nl feliciteert alle winnaars van de @s Colombiaans.nl feliciteert alle winnaars van de @stichtinghelpcolombia.nl -actie. - Nieuwe volgers van Stichting Help Colombia konden een capibara-knuffel winnen. Stichting Help Colombia zamelt donaties in om geestelijk- en lichamelijk gehandicapte kinderen te helpen met een opleiding en dagbesteding. Bedankt dat je meedeed. @jeroenvanloon74 @jeroenvanloon1974 @stichtinghelpcolombia.nl
James Rodriguez naar Minnesota United - De 34-jari James Rodriguez naar Minnesota United - De 34-jarige stapt transfervrij over naar de club in de middenmoot van de MLS. Dat bevestigt transferjournalist Fabrizio Romano. Er was al dagen sprake van een overstap naar de Amerikaanse competitie. De 122-voudig international hoopt op deze manier zijn plaats in de Colombiaanse selectie voor het WK veilig te stellen.
LAATSTE DAG! 🇨🇴 🐻 CAPIBARA-ACTIE! - Doe mee met o LAATSTE DAG! 🇨🇴 🐻 CAPIBARA-ACTIE! - Doe mee met onze capibara-actie en win onze ‘Capito’ voor gezellig bij jou thuis! 🏆 Wat moet je hiervoor doen? - Ga naar onze nieuwe Instagram-pagina en volg ons. Onder de volgers wordt een Capito verloot. Wij mogen er 5 verloten dus haast je naar de pagina en volg ons! 🗓️ Wanneer weet je of je gewonnen hebt? - Op vrijdag 6 februari 2026 worden de winnaars getagd via de nieuwe Instagram-pagina. Volg ons via onderstaande link: https://www.instagram.com/stichtinghelpcolombia.nl/ Of @stichtinghelpcolombia.nl
Ondertussen…. In the Oval Office Ondertussen…. In the Oval Office
De Colombiaanse president Gustavo Petro arriveerde De Colombiaanse president Gustavo Petro arriveerde dinsdagochtend in het Witte Huis voor de langverwachte ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. De ontmoeting maakt deel uit van de bilaterale agenda tussen beide regeringen. Een van de onderwerpen die naar verwachting tijdens de ontmoeting aan de orde zullen komen, is de bestrijding van de drugshandel in de regio.
🎙️🇨🇴 Nog even lekker terugluisteren... ColombiCas 🎙️🇨🇴 Nog even lekker terugluisteren... ColombiCast: Aflevering 4 - Onze gast van vandaag is Jan-Willem. Hij is eigenaar van Go2Colombia en we vragen hem over zijn reiservaring naar en in Colombia. We praten over de mooiste locaties, eten, drinken en activiteiten. - Luister snel via Spotify of zoek op Spotify op 'colombicast'. https://open.spotify.com/episode/2gjBFUuJyvzqo0tcRfw8cp?si=YTFvlznVQTyeFWgT3ys2GQ Met dank aan onze sponsoren: - Inside My Mind - Colombian Jewelry - Go2Colombia.nl
🇨🇴 Van droom naar realiteit. - Christian Gonzales 🇨🇴 Van droom naar realiteit. - Christian Gonzales (New England Patriots) schrijft geschiedenis als de eerste Colombiaan die de Super Bowl bereikt. Wat een mijlpaal. 💫
🎙️🇨🇴 Nog even lekker terugluisteren... ColombiCas 🎙️🇨🇴 Nog even lekker terugluisteren... ColombiCast: Aflevering 4 - Onze gast van vandaag is Jan-Willem. Hij is eigenaar van Go2Colombia en we vragen hem over zijn reiservaring naar en in Colombia. We praten over de mooiste locaties, eten, drinken en activiteiten. - Luister snel via Spotify of zoek op Spotify op 'colombicast'. https://open.spotify.com/episode/2gjBFUuJyvzqo0tcRfw8cp?si=YTFvlznVQTyeFWgT3ys2GQ Met dank aan onze sponsoren: - Inside My Mind - Colombian Jewelry - Go2Colombia.nl
🎙️🇨🇴 NIEUWE PODCAST ONLINE ColombiCast: Aflevering 🎙️🇨🇴 NIEUWE PODCAST ONLINE ColombiCast: Aflevering 4 - Onze gast van vandaag is Jan-Willem. Hij is eigenaar van Go2Colombia en we vragen hem over zijn reiservaring naar en in Colombia. We praten over de mooiste locaties, eten, drinken en activiteiten. - Luister snel via Spotify Ga naar Spotify en zoek op 'ColombiCast'. Met dank aan onze sponsoren: - Inside My Mind - Colombian Jewelry - Go2Colombia.nl @deboerjorge @colombianjewelry_nl @go2colombia.nl
Vliegtuigongeluk in Colombia eist 15 levens - Lees Vliegtuigongeluk in Colombia eist 15 levens - Lees verder https://colombiaans.nl/vliegtuigongeluk-in-colombia-eist-15-levens/
🎙️ Morgen: Nieuwe ColombiCast - In deze nieuwe afl 🎙️ Morgen: Nieuwe ColombiCast - In deze nieuwe aflevering van onze podcast hebben we Jan-Willem te gast. Hij is medeoprichter van @go2colombia.nl en we spreken hem over zijn liefde voor Colombia, eten, drinken en de verborgen parels op reisgebied in Colombia. Houd ons Spotify-Kanaal in de gaten https://open.spotify.com/show/6twWrk5vx2ffdJRabO3oYa?si=b430142b5a554b28
🇨🇴 🇨🇴 🇨🇴 Onze vrienden van Stichting Help Colombia 🇨🇴 🇨🇴 🇨🇴 Onze vrienden van Stichting Help Colombia heeft een nieuwe Instagram-pagina en website! - Daarom mogen wij in samenwerking Capibara-knuffels verloten. We mogen maar liefst 5 'Capitos' verloten. Lees hieronder de voorwaarden en wat je moet doen. 🇨🇴 🐻 CAPIBARA-ACTIE! - Doe mee met onze capibara-actie en win onze 'Capito' voor gezellig bij jou thuis! 🏆 Wat moet je hiervoor doen? - Ga naar onze nieuwe Instagram-pagina en volg ons. Onder de volgers wordt een Capito verloot. Wij mogen er 5 verloten dus haast je naar de pagina en volg ons! 🗓️ Wanneer weet je of je gewonnen hebt? - Op vrijdag 6 februari 2026 worden de winnaars getagd via de nieuwe Instagram-pagina. Volg ons via onderstaande link: https://www.instagram.com/stichtinghelpcolombia.nl/ of via instagram: @stichtinghelpcolombia.nl
Hebben we onze nummer 9 voor het WK? - Luis Suárez Hebben we onze nummer 9 voor het WK? - Luis Suárez (nee, niet de bijter) scoorde maar liefst twee doelpunten tegen topclub PSG. Mooi detail was dat hij de winnende in de 90e minuut scoorde waardoor zijn club Sporting Lissabon thuis met 2-1 won.
Ajax laat oog vallen op Colombiaan Yáser Asprilla Ajax laat oog vallen op Colombiaan Yáser Asprilla - de 22-jarige aanvaller speelt op dit moment bij Girona
📻 Colombiaans.nl wederom te gast bij NPO Radio 1 - 📻 Colombiaans.nl wederom te gast bij NPO Radio 1 - Onze John Jairo mag spreken over de gebeurtenissen in Venezuela. Over de impact die dit heeft over ons geliefd Colombia. Wat is er gebeurd, waar gaan we naartoe en hoe kunnen we dit oplossen? De Nacht Van is te beluisteren in de nacht van zondag naar maandag tussen 02.00 en 05.00 uur op NPO Radio 1. John Jairo zijn verhaal komt rond 4:08 uur. Luisteren aanbevolen! In ‘De Nacht van…’ krijgen studiogasten nog écht de ruimte voor hun verhaal en als luisteraar kan je elke uitzending meepraten. Maak kennis met Nederlanders van over de hele wereld en luister naar de mooiste audioverhalen van NPO Radio 1. Elke werknacht tussen 02.00 en 05.00 uur. Eerder mochten we in dit radioprogramma spreken over het vredesverdrag dat ondertekend werd door de FARC.
Colombia rouwt: - Colombiaanse zanger Yeison Jimén Colombia rouwt: - Colombiaanse zanger Yeison Jiménez overleden bij vliegtuigongeluk. Colombiaanse zanger Yeison Jiménez is op 34-jarige leeftijd om het leven gekomen bij een vliegtuigongeluk nabij de luchthaven van Paipa in het departement Boyacá. Dat hebben de Colombiaanse autoriteiten gemeld. Yeison bekendste nummers zoals Aventurero, Guaro en Por Qué la Envidia werden tientallen miljoenen keren beluisterd op Spotify.
The Last Dance - Ramadel Falcao gaat toch weer spe The Last Dance - Ramadel Falcao gaat toch weer spelen voor Millonarios. De club uit Bogota heeft hem er graag bij en zegt dat hij meer dan welkom is. De inmiddels bijna 40-jarige Falcao laat weten dat dit zijn Last Dance is. Falcao speelde in de voorgaande seizoenen voor Millos 29 wedstrijden en scoorde hierin 11 doelpunten.
Volg op Instagram
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • Soundcloud
  • RSS
Footer Logo

©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’