Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
ColombiaTraditie

De rijke smaak van de Colombiaanse keuken

by Colombiaans.nl 18 september 2020
18 september 2020

We gaan het hebben over eten! En wel over de rijke smaak van de Colombiaanse keuken. Ieder land heeft het wel. Een authentiek gerecht dat symbool staat voor het land. Voor Colombia is dat niet anders. In Colombia vind je een grote diversiteit aan natuurlijke ingrediënten waardoor er iedere dag heerlijke maaltijden kunnen worden bereid en op tafel gezet worden die deel uitmaken van de Colombiaanse geschiedenis en tradities.

– TEKST: LEIDY

Colombia: 5 regio’s, 5 authentieke gerechten

Colombia is verdeeld in vijf regio’s:
– Atlántica
– Pacifica
– Andina
– Llanos Orientales
– Amazonia

In elke regio is er een grote verscheidenheid aan gerechten dankzij de aanwezigheid van natuurlijke en diverse ingrediënten.

Regio: Atlántica

Aan de Caribische kust, in de regio Atlántica, zijn de gerechten op basis van zee- en riviervis erg populair. Deze vis wordt gebakken (foto hierboven), gegrild, gekookt of in een heerlijke soep gedaan. Een bekende soep is de sancocho soep, beroemd en bereid in heel Colombia. Dit wordt gemaakt met een verschillende groenten afkomstig uit de regio. We vinden hier ook de beroemde ei-arepa, carimañola’s op cassave-basis, kaas, ovenschotel met zeevruchten, ceviche, kokosrijst en desserts zoals cocada’s vinden. Maar ook heerlijk klaargemaakte vis zoals tilapia.

Regio: Pacifica

Deze regio is kenmerkend door de zeevaart. Dit komt door de geografische ligging direct naast de grootste en diepste oceaan ter wereld. Evenzo vinden we hier gerelateerde gerechten van het buurland Ecuador, bekend om zijn typische gerechten zoals cavia (foto hierboven), mote en onder andere soepen.

Regio: Andina

We gaan verder naar de Andes-regio waar de grootste diversiteit aan gerechten bestaan vanwege zijn historische rijkdom. De gerechten van deze regio biedt gevarieerde bereidingen van soep met kip; de Sancocho de Gallina (foto hierboven) of de beroemde Ajiaco Santafereño. Dit is soep met rundvlees gegaard in rib bouillon.


Een ander bekend gerecht met varkensvlees is de Cuchuco de Espinazo of riviervis in de Sancocho de Bagre. Tamales (foto hierboven) is een beroemd gerecht waarbij vlees met rijst en groente wordt gestoomd in een verpakking van bananenblad. Lechona is gefrituurde varken met rijst.

Voor het meeste beroemde gerecht uit Colombia; Bandeja Paisa (zie foto hierboven), gaan we naar het departement Antioquia met als hoofdstad Medellin. Bandeja Paisa is een schotel met verschillende producten. Het gerecht bestaat uit rijst, bonen, bakbanaan, ei, avocado, gehakt en gefrituurde varken. Mocht je dit willen eten, willen we je adviseren om met flinke honger aan te schuiven.

Regio: Llanos Orientales

De regio Llanos Orientales staat bekend om zijn uitgestrekte landerijen voor veeteelt. Hier worden gerechten bereid met vooral rundvlees. Hier worden gerechten bereid met het vlees van chiguiro (zie foto boven), een groot knaagdier dat leeft aan de oevers van de rivieren.

Regio: Amazonia

We eindigen met het Amazonegebied dat talrijke vormen van gewassen kent en wordt ook wel de “Longen van de wereld” genoemd. In het Amazonegebied vind je de langste en grootste rivier ter wereld. Hier komen de grenzen van Colombia, Brazilië en Peru samen.


Er bestaan hier vele inheemse bevolkingsgroepen waarvan de cultuur sterk overeen komt. Doordat er veel bijzondere gewassen groeien in deze jungle kun je dat ook terugzien in de recepten die veelal gebruikmaken van onder andere riviervis zoals gamitana, cachama en pirarucú. Deze vissoorten worden gebruikt in gerechten waarbij ook casabe (zie foto hierboven) wordt gebruikt. Casabe kun je vergelijken met tortilla’s op basis van casave.

Een van de delicatessen van de Amazonestreek is gegrilde larven (zie foto hierboven) gevuld met rund of kip.

Echte aanrader: Jugos naturales

Wat je verder zult opvallen is de vele soorten exotische fruit. Dat mogen wij dan ook niet overslaan. Het fruit wat vaak gebruikt wordt zijn de bekendere soorten zoals ananas, passievrucht, avocado, mango en watermeloen. Maar ook de wat meer onbekendere soorten zoals guanabana, guave, lulo, feijoa, goudbes, boomtomaat, sapote, pitahaya, borojo en mangosteen worden gebruikt om lekkere en gezonder sapjes van te maken.

Vaak krijg je op straat de keus of je er een scheut water of melk bij wilt, oh! Zo lekker. De Colombianen noemen deze sapjes ook wel jugos naturales. Zoals je ziet is er voor iedereen wel wat lekkers te eten of te drinken!

Eerder…

– Nederlander in Colombia 41: Wim
– Colombia-captain James naar Everton
– Meerdere keren per week een massamoord in Colombia

AUTEUR

Over Leidy


Leidy is een levensgenieter die erg veel van salsa(dansen) houdt. Zij zoekt graag het avontuur op, vindt reizen leuk en houdt van arroz con pollo met jugo de mora. Haar guilty pleasure is haring met veel uitjes.

Reacties: info@colombiaans. nl

Volg ons op social media!

Wil je niets missen? Krijg jij geen genoeg van Colombia? Volg ons dan via onderstaande kanalen. Wil je als eerste een notificatie op jouw telefoon krijgen? Stuur ons dan een bericht en jouw nummer wordt toegevoegd aan onze database.






* Met het doorgeven van jouw nummer ga je akkoord dat we je gratis berichten via Whatsapp sturen die te maken hebben met Colombiaans.nl, onze diensten, advertenties en producten.

Gerelateerde berichten

FIFA verplicht Colombia tot tenuewijziging voor WK-duel met...

6 juli 2026

Het programma van Colombian Vibes 2026

24 juni 2026

Voorwaarden winnaar Vliegtickets Colombia

24 juni 2026

De nieuwe president van Colombia: Abelardo de la...

22 juni 2026

Verkiezingen Colombia: net-aan-nek race tussen links en rechts

16 juni 2026

Colombian Vibes: Hoofdsponsor Colombian Taste

3 juni 2026

Verkiezingen in Colombia: De tweede ronde

1 juni 2026

Nederlandse vrouw Marlies Genz dood aangetroffen in Colombia

1 juni 2026

Selectie Colombia voor WK2026 bekend

26 mei 2026

Shakira & Burna Boy lanceren WK-lied

19 mei 2026

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Instagram

colombiaans.nl

Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia. Bekijk onze website op Colombiaans.nl.

Jhon Duran vergezelt Richard Rios bij FC Benfica Jhon Duran vergezelt Richard Rios bij FC Benfica - Hij was gelijk belangrijk met een goal en een assist @slbenfica
Colombia viert 216 jaar onafhankelijkheid! - Colo Colombia viert 216 jaar onafhankelijkheid! - Colombia verkreeg zijn onafhankelijkheid van Spanje na een jarenlange strijd. Het proces begon op 20 juli 1810 – de datum die nog altijd wordt gevierd als nationale onafhankelijkheidsdag. Pas na de beslissende Slag bij Boyacá op 7 augustus 1819, geleid door Simón Bolívar, werd het land daadwerkelijk onafhankelijk.
Gracias Los Cafeteros ❤️ Gracias Los Cafeteros ❤️
1 team, 1 missie, 1 kans, 1 cup Vanavond: 🇨🇴 Colo 1 team, 1 missie, 1 kans, 1 cup Vanavond: 🇨🇴 Colombia - Zwitserland 🇨🇭 22:00 NPO 1 Ook op NPO Radio 1: - Langs de Lijn met onze Guillermo van Doorn in Colombia over de wedstrijd van vanavond.
Ok, wij werden gek toen we deze zagen. Welke zou j Ok, wij werden gek toen we deze zagen. Welke zou jij het liefste vandaag nog kopen? Gezien bij phonecasecenter.com @getphonecasecenter
This is how we do it 😂 This is how we do it 😂
Colombia naar de laatste 16! - Next stop: Zwitserl Colombia naar de laatste 16! - Next stop: Zwitserland - ⁠dinsdag 22:00 uur
De opstelling van vanavond tegen Ghana 🇬🇭 De opstelling van vanavond tegen Ghana 🇬🇭
🎙️ ColombiCast Special: WK2026-editie Remko en Luí 🎙️ ColombiCast Special: WK2026-editie Remko en Luís Ernesto over Colombian Vibes, Messi-magie, een mogelijke Colombian Vibes Light en de wedstrijd van vannacht tegen Ghana. ❤️ Luister dat half uurtje op Spotify en zoek op: ‘colombicast’
Een goede voorbereiding 😂 - leg jij ook alvast jou Een goede voorbereiding 😂 - leg jij ook alvast jouw spullen klaar voor vannacht? Wat is jouw voorspelling?
MATCH DAY! - Here we go again. Met wie kijk jij va MATCH DAY! - Here we go again. Met wie kijk jij vanavond? Colombia - Ghana Tijd: 03.30 Stadion: Kansas City Stadium Scheidsrechter: Turpin Zender: NPO1 @Beheerder Colombiaans
Wat als? - Een Colombiaanse radiozender maakte ev Wat als? - Een Colombiaanse radiozender maakte even een mogelijke route naar de finale. Met zoveel teams duurt het even maar de laatste 8 bereiken is misschien wel mogelijk. Hoever denk jij dat Colombia gaat komen?
GRACIAS - We zijn nog steeds aan het bijkomen van GRACIAS - We zijn nog steeds aan het bijkomen van gisteravond. Wat een mooie bezoekers mochten wij gisteren ontvangen. Mooie verhalen, nieuwe vriendschappen en het onderhouden van bestaande. Rond de 300 bezoekers genoten gisteren van de ambiance in Leusden in een nieuwe locatie, de wedstrijd en de verloting van verschillende prijzen waaronder de hoofdprijs van Air Europa (vliegtickets naar Colombia). Leuke anekdote: De manager van Four Seasons had nog nooit zoiets leuks en vrolijks gezien en vroeg vooraf of hij misschien wat aguardiente zou bestellen. Luís Ernesto gaf aan dat dit een heel goed idee was. Manager Arno zei aan het begin van de avond dat hij 3 flessen had ingekocht. Luís Ernesto vertelde hem dat die 3 flesjes binnen het uur op zouden zijn. Arno begon te lachen. Luís Ernesto had het mis. Die 3 flessen aguardiente waren binnen 38 minuten op... Wij willen jullie bedanken voor jullie komst, vertrouwen en hopen jullie spoedig weer te zien. Want een fiesta zonder jullie ís geen fiesta! Gracias y nos vemos pronto! Salu2, Team Colombian Vibes Caroline, Lysandra, Ekelien, Carlo John, Carlos & Luís Ernesto Colombian Vibes werd mede mogelijk gemaakt door: Air Europa @go2colombia.nl @latinworld.nl @colombian.taste Met dank aan: @fourseasonsleusden Four Seasons Leusden
Parceros 4 life - Colombia deelt de punten met Po Parceros 4 life - Colombia deelt de punten met Portugal. Next stop: Ghana zaterdag 4 juli 03;30
❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom vanavond lekker af ❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom vanavond lekker afkoelen tijdens Colombian Vibes. Wij hebben airconditioning! 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl - WK WATCH PARTY + COLOMBIAANS ETEN + WINACTIE VLIEGTICKETS NAAR COLOMBIA + COLOMBIAANS FEEST + AGUARDIENTE Meer info over Colombian Vibes 🇨🇴 Colombia – Portugal 🇵🇹 ✈️ Win vliegtickets naar Colombia ❄️ Airconditioning 🍴 Colombian Taste 🥃 Aguardiente 🗓️ Datum: 27 juni 2026 🕙 Tijd: 22.00 uur ⚽ Start wedstrijd: 01.30 🥳 Wat: Feest en uitzending WK-wedstrijd 📍 Locatie: Four Seasons Leusden Adres: Kastanjelaan 1, 3833 AN Leusden 🚗 Parkeren: gratis (Arag) 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom morgenavond lekker ❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom morgenavond lekker afkoelen tijdens Colombian Vibes. Wij hebben airconditioning! 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl - WK WATCH PARTY + COLOMBIAANS ETEN + WINACTIE VLIEGTICKETS NAAR COLOMBIA + COLOMBIAANS FEEST + AGUARDIENTE Meer info over Colombian Vibes 🇨🇴 Colombia – Portugal 🇵🇹 ✈️ Win vliegtickets naar Colombia ❄️ Airconditioning 🍴 Colombian Taste 🥃 Aguardiente 🗓️ Datum: 27 juni 2026 🕙 Tijd: 22.00 uur ⚽ Start wedstrijd: 01.30 🥳 Wat: Feest en uitzending WK-wedstrijd 📍 Locatie: Four Seasons Leusden Adres: Kastanjelaan 1, 3833 AN Leusden 🚗 Parkeren: gratis (Arag) 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
Morgen: COLOMBIAN VIBES 2026 - Wat schaft de pot m Morgen: COLOMBIAN VIBES 2026 - Wat schaft de pot morgen? Nou, heel simpel. Onderstaande heerlijke gerechtjes die je kunt wegspoelen met aguardiente. Four Seasons Leusden heeft speciaal gezorgd dat we morgen kunnen genieten van heerlijke aguardiente. Op het menu van Colombian Taste - Empanadas rund, kip, vega - Arepa kip, Rund - Picada - Maduros asado con queso - Papa rellena @colombian.taste Beheerder Colombiaans
Als je van de deelnemers uit groep K een auto kon Als je van de deelnemers uit groep K een auto kon maken.. - Dan zou je die Willy toch gelijk kopen?
🇨🇴 Bestel nu je kaarten voor Colombian Vibes ook p 🇨🇴 Bestel nu je kaarten voor Colombian Vibes ook per PB! - Stuur ons een PrivéBericht via Facebook, Instagram of Whatsapp met: * aantal gewenste kaarten * volledige voor- en achternaam * e-mailadres Je ontvangt een betaalverzoek en na bevestiging van betaling sta je op de gastenlijst, vamos!
Nog één keertje dan... - Omdat het filmpje zo lekk Nog één keertje dan... - Omdat het filmpje zo lekker is 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
Volg op Instagram
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • Soundcloud
  • RSS
Footer Logo

©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’