Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
ColombiaColombia in NederlandColombiaans

Kansrijk Colombia: dag 1

by Colombiaans.nl 12 mei 2016
12 mei 2016

Vandaag was ik te gast bij het evenement ‘Kansrijk Colombia’. Ik was hier op uitnodiging van Jan-Willem van Bokhoven, directeur van het Holland House Colombia en tevens één van de sprekers van vandaag. Het evenement is door het RVO in het leven geroepen om de Nederlandse ondernemer kennis te laten maken met het ondernemerschap in Colombia.

Er werden belangrijke vraagstukken behandeld zoals: Welke financieringsmogelijkheden bestaan er? Wat zijn mooie kansen en uitdagingen in Colombia? Maar naast deze zakelijke vraagstukken werden er ook andere vragen behandeld, meer in de informele sfeer zoals, cultuur en de omgang met Colombianen, zowel zakelijk als privé.

Riemen vast! Hier gaan we. Ik kom aan in het zonovergoten Klarenbeek. Ik ben stiekem toch blij dat ik in het dorp ernaast (Loenen) ben opgegroeid, want had anders wellicht moeite gehad om de locatie te vinden. Vandaag staat in het teken van bijzondere ontmoetingen en praktische inzichten voor ondernemers die hun kansen in Colombia willen verkennen of hun succes willen vergroten.

Invulling Kansrijk Colombia

De invulling was zeer interactief. Bij aankomst werd ik opgewacht en voorzien van een heerlijk ‘bakkie’ door een dame en heer van Medellín Secret. Deze ondernemer is een typisch voorbeeld van iemand die zijn succes langzaam en gestructureerd heeft opgebouwd en binnenkort in de Albert Heijn te vinden is met zijn koffie.

Even verderop komen de ritmische klanken je al tegemoet wanneer de band Bongomatik ‘La Pollera Colora’ speelt. Ik moet me registreren en mag een kleine gift van PROCOLOMBIA in ontvangst nemen. Ik krijg een badge met daarop mijn naam, bedrijfsnaam en met de titel van de door mij gekozen workshop die ik vandaag zal volgen. Daarover later meer. Geheel naar goed Colombiaans gebruik begint het evenement niet om 13:45 uur maar tegen 14:30 uur.

De laatste mensen worden van het NS-station Klarenbeek keurig bij de locatie gebracht in een pendelbus. Het gaat beginnen! We worden door de band naar binnen begeleid en mogen plaatsnemen in een zaal.

Er is een mooie lange en hoge raampartij waarvan het scherm naar beneden gaat. Het scherm waarvan ik dacht dat dit als zonnescherm zou dienen, verandert opeens in een groot beeldscherm. De muziek zet in en er wordt ‘La Tierra Del Olvido’ van Carlos Vives getoond. De mooiste beelden van Colombia spatten van het scherm. De mensen worden direct overtuigd: Ze moeten naar Colombia.

Het welkomswoord wordt gedaan door Carolina Rusinek (Latijns Amerika Business Specialist). Vervolgens vertelt Robert Dijksterhuis, Directeur Internationale programma’s (RVO) over wat de ondernemer te wachten staat in Colombia. Hierna komen er 3 sprekers aan het woord die hun ervaringen delen over hun ondernemerschap in Colombia. Er wordt gesproken over de manieren waarop men communiceert, over de cultuurverschillen, over de vooraf gestelde doelen, verwachtingen en de uiteindelijke resultaten. De sprekers die hun verhaal vertelden zijn Roy Steenman, Marie-Térèse Woltering en Tico Michels.

Tot slot vertelt de ondernemer van Medellín Secret nog hoe hij ooit 10 jaar geleden zijn ‘business’ startte in Colombia. Zijn kracht ligt hem in het feit dat het geen massaproductie van verschillende koffiefinca’s betreft, maar koffie van één finca, die van La Luisa van koffieboerin Sylvia Vargas. Hierna is er tijd voor een pauze en tijd om te netwerken. Het leuke is dat veel ondernemers Colombiaans.nl wel kennen, en regelmatig de nieuwsberichten lezen. Ik maak kennis met een ondernemer die we in de loop van het jaar actiever mogen gaan volgen als hij de stap definitief zet in Colombia om te gaan ondernemen. Vooralsnog heeft de jonge ondernemer eerst plannen om in september Colombia te gaan bezoeken.

Dit voor vakantie, maar ook om te kijken wat er in de kunstwereld mogelijk is op het gebied van het opzetten van een galerie. Ons reisbureau van Colombiaans.nl genaamd ‘Go2Colombia’ mag hem hierbij helpen om zijn reis samen te stellen, want hij weet volgens eigen zeggen ‘niet waar hij moet beginnen’. Maar we spreken ook nog met andere mensen die bijvoorbeeld ambitie hebben op juridisch, grafisch en producttrade gebied iets op te zetten in Colombia. Ik merk dat ik mijn gesprekjes moet afronden want we gaan weer beginnen.


kansrijk colombia

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

En nee, deze hoef je geen fooi te geven. En in Nederland staan we zeer georganiseerd in de file en in Colombia staat het complete verkeer totaal door elkaar. In de pauze lunch je niet achter je beeldscherm maar met de gehele afdeling, lekker lang en zeer uitgebreid. Men vindt in Colombia dan ook ‘dat je de beste informatie krijgt, tijdens de lunch’.

Tot slot spreek je op zondag af met familie… en niet alleen met vader, moeder en kind(eren), maar ook met ooms, tantes, neefjes en nichtjes. Het is grappig te zien dat er bijzondere verschillen zijn. Tot slot komt Carolina Rusinek nog even het podium op als haar gevraagd wordt hoe haar eerste ervaringen in Nederland waren en wat haar hierbij opviel.

Ze vond Nederlanders “bijzondere mensen”. Het viel haar bijvoorbeeld op dat als iemand in Nederland jarig is, feliciteer je niet alleen hem of haar, maar ook iedereen anders die aanwezig is. In Nederland koop je als jarige de taart en in Colombia krijg je een taart. Als iemand in Nederland zijn werk niet goed doet, vertelt men op een zeer directe manier dat je het niet goed doet.

In Colombia zegt men: “Is het niet een beter idee als…” Anderzijds zijn Nederlanders over het algemeen (veel) gestructureerder als het gaat om de planning en werkzaamheden. Ze rondt haar gesprek af en leidt het volgende onderdeel in.

Het is tijd om de grote groep van ondernemers te splitsen en iedereen naar de zaal te sturen van de desbetreffende workshop. Ik heb als workshop gekozen: “Wat zijn mooie kansen en uitdagingen voor verantwoord zaken doen in Colombia?” Andere workshops waaruit je kon kiezen waren: Welke financieringsvormen zijn er en wat is de “Free Trade Agreement? Welke mogelijkheden bieden wetenschap en educatie voor uw zaken in Colombia? Welke ondersteuningsmogelijkheden zijn er en welke partijen spelen hierin een rol?

Mijn workshop staat in het teken van Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen in Colombia. En dan met de vraag: Hoe doe je dit? Waar moet je rekening mee houden? Welke problemen komen er op jouw pad en welk effect heeft jou ondernemerschap in de gemeenschap. Het is een interessant verhaal met een goede tip. De ‘risicometer’.

Met deze meter kun je jouw risico’s meten in het type vakgebied waarin je opereert. Dan komen gelijk belangrijke topics en problemen voorbij die overal ter wereld voorkomen. Zaken zoals corruptie, kinderarbeid, lokale gevolgen en werkwijzen komen aan bod. Het loopt tegen 17:30 uur en het officiële gedeelte is bijna voorbij. Spoedig zal de fiesta en borrel plaatsvinden. De dag is keurig verzorgd met volop eten en drinken.

kansrijk colombia

We spreken nog even met een aantal organisatoren van Kansrijk Colombia zoals Macheld Ooijens en Anne Ligthelm. Ook spreek ik nog even met Jan-Willem van Bokhoven over de dag zelf. De zonnestralen worden al minder en het is tijd om weer richting het westen te gaan. Morgen op vrijdag 13 mei wordt Kansrijk Colombia georganiseerd in Rotterdam. Wil je hier bij zijn, meld je dan snel hier aan.

Het was een mooie enerverende dag waarin veel is verteld en ondernemers knopen zullen moeten gaan doorhakken. Één ding is zeker. Aan hun ambitie en enthousiasme zal het niet liggen.

– Luís Ernesto

Gerelateerde berichten

Loting WK-2026 – wanneer speelt Colombia?

5 december 2025

Nederlander in Colombia 47: Marcel

14 november 2025

Vulkaanuitbarsting Armero… en de wond van 40 jaar...

13 november 2025

Colombiaans X Mi Barrio

11 november 2025

Colombia nummer 2 meest gelieft bij expats

25 september 2025

Colombia stopt met wapens kopen uit de V.S.

19 september 2025

Whatsapp Wednesday

10 september 2025

Tientallen Colombiaanse soldaten ontvoerd door burgers

8 september 2025

Colombia swingt zich naar het WK

5 september 2025

Hoeveel punten heeft Colombia nodig om zich te...

4 september 2025

Colombia Jaarkalender 2025

Colombia Jaarkalender 2025

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Instagram

colombiaans.nl

Wij zijn Colombiaans en schrijven nieuws uit Colombia.

Loting WK2026 Vrijdag 5 december 17:55 uur NPO1 Loting WK2026 Vrijdag 5 december 17:55 uur NPO1
LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontv LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontvangen vóór 5 december? Bestel dan via een privébericht. Vandaag bestelt en betaalt is vandaag verzonden! *Alles:GRATIS VERZENDING Colombia shirt = van 49,99 naar 39,99 Armband Indigena Tribal = 14,99 Armband Bandera Folklore = 12,99
LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontv LAATSTE KANS - Wil jij je Colombia-cadeau nog ontvangen vóór 5 december? Bestel dan 1 van de 3 prachtige cadeaus via een privébericht. Vandaag bestelt en betaalt is vandaag verzonden! *Alles:GRATIS VERZENDING Colombia shirt = van 49,99 naar 39,99 Armband Indigena Tribal = 14,99 Armband Bandera Folklore = 12,99 ** Laat bij jouw bestelling direct jouw mail en adres achter.
Colombiaanse chef Juan Manuel Barrientos verdient Colombiaanse chef Juan Manuel Barrientos verdient Michelin-ster voor zijn restaurant Elcielo. Elcielo heeft deze ster al 5 jaar en was de eerste die een ster kreeg voor ‘Colombian cuisine’. @elcielorestaurant
Nog 2 truien over! - maat M en maat L. Stuur een Nog 2 truien over! - maat M en maat L. Stuur een privébericht voor meer info.
🇨🇴 Bestel de Colombia-armbandjes nú - We zijn los! 🇨🇴 Bestel de Colombia-armbandjes nú - We zijn los! Bestel de prachtige handgemaakte armbandjes nu direct via een privébericht !
Colombiaans X Mi Barrio Mi Sueño - Morgen te koop Colombiaans X Mi Barrio Mi Sueño - Morgen te koop vanaf 12:00 uur Je kunt bestellen via de website of privébericht ❤️
Wanneer je toe bent aan een nieuwe kersttrui Wanneer je toe bent aan een nieuwe kersttrui
Op bezoek bij onze vrienden van Colombian Taste - Op bezoek bij onze vrienden van Colombian Taste - In het verre oosten ligt naast Apeldoorn het heerlijke restaurant van Ada. Met haar eten verkondigt ze in het oosten (en ver daarbuiten) en evangelie van Colombia ❤️. Bekend van de foodtrucks en onze events Colombian Vibes. @colombian.taste
HET WK-SHIRT VAN COLOMBIA Maat S t/m XXL € 44,99 HET WK-SHIRT VAN COLOMBIA Maat S t/m XXL € 44,99 OP=OP BESTEL VIA PB - Laat hier achter: adres, e-mail, aantal en maat
Si! Ze. Zijn. Binnen! ✉️ Vandaag besteld = Deze w Si! Ze. Zijn. Binnen! ✉️ Vandaag besteld = Deze week in huis. Maat S t/m XXL € 44,99 BESTEL VIA PB - Laat hier achter: adres, e-mail, aantal en maat
☕️ Even een bakkie doen bij Rojas Specialty Coffee ☕️ Even een bakkie doen bij Rojas Specialty Coffee Bar… - Waar een treinritje met een onverwachte tussenstop niet goed voor is. Daar brachten we een bliksembezoek, wat uiteraard uitliep, aan het koffiecafé van Corine, en de jarige Marco. Ben je in de buurt of kun je tijd maken? Ga dan eens een bakkie doen bij Corine, Marco en geniet van de heeelijke gebakjes (gevuld speculaas, que chimba) van Jan. Met wie moet jij dringend een ‘koffietje doen’? Tag hem of haar in dit bericht #koffie @rojasspecialtycoffee
Is dit het nieuwe uitshirt? Volgens beroeplekkercl Is dit het nieuwe uitshirt? Volgens beroeplekkerclub Footy Headlines wel… Wat vind jij van deze zet van het design team van Adidas?
Lil Mill heeft weer iemand blij mogen maken met Lu Lil Mill heeft weer iemand blij mogen maken met Luiaard 🦥 Lazy Leo. Wil je kennismaken met Leo of een van zijn vriendjes? Ga dan naar onderstaande link https://lilmill.nl/producten-van-lilmill/
🇨🇴 ☕ Internationale Dag van de Koffie - Uiteraard 🇨🇴 ☕ Internationale Dag van de Koffie - Uiteraard moesten we iets vertellen over koffie. 3 leuke feitjes en weetjes over koffie: 1. Koffiebonen zijn eigenlijk geen bonen – het zijn de pitten van de bessen van de koffiestruik. Eigenlijk eet je dus het zaad van een vrucht! 🍒 2. Koffie was ooit verboden – in de 16e en 17e eeuw hebben sommige leiders in landen zoals Turkije en Mekka geprobeerd koffie te verbieden, omdat het mensen bij elkaar bracht om te discussiëren (en dat vonden machthebbers gevaarlijk). 3. De duurste koffie ter wereld komt uit… poep – 'Kopi Luwak' wordt gemaakt van koffiebessen die zijn opgegeten en weer uitgepoept door civetkatten. Het fermentatieproces in hun maag geeft de koffie een unieke smaak. ☕🐾 Gezonde effecten van koffie (mits met mate gedronken, zo’n 2–4 kopjes per dag): 1. Meer energie en focus – cafeïne stimuleert je zenuwstelsel, waardoor je alerter wordt en je concentratie verbetert. 2. Rijk aan antioxidanten – koffie bevat veel antioxidanten die helpen je cellen te beschermen tegen schade. 3. Kan het risico op bepaalde ziektes verlagen – studies tonen aan dat regelmatige koffiedrinkers een lager risico hebben op ziektes zoals Parkinson, Alzheimer en type 2 diabetes. Fijne dag!
Dit zijn volgens onderzoek de bekendste nummers ui Dit zijn volgens onderzoek de bekendste nummers uit Colombia #colombia #colombiansongs #nieuwsuitcolombia #colombiaans
Colombia nummer 2 meest gelieft bij expats - Expat Colombia nummer 2 meest gelieft bij expats - Expats roemen Colombia onder andere om hun sociale verbondenheid en gastvrijheid. Lees snel verder op Colombiaans.nl #expat #expatcolombia #nieuwsuitcolombia
Rechtstreeks vanuit het hart ❤‍🩹, komt de korte do Rechtstreeks vanuit het hart ❤‍🩹, komt de korte docu DE STEM VAN MIJN ROOTS. Het is spannend, maar ook een enorme eer om mijn persoonlijke verhaal te delen over adoptie, verlies en het doorbreken van generatie-trauma’s💫. Het gaat over mijn roots, het vinden van mijn stem en mijn levensmissie via de stichting @mibarrio.misueno . Ik ben namelijk niet het kind van één moeder, maar het resultaat van vele vrouwen ✨ 🎥Enorme dank aan @brandonravelo.official die dit verhaal op beeld heeft weten te zetten. We hebben nu 2 exclusieve avonden waarin we deze docu gaan presenteren 🎟️Op 26 september voor iedereen die geinteresseerd is in Oosthem 🎟️Op 4 oktober alleen voor geadopteerden In Amsterdam Gratis tickets haal je via @mibarrio.misueno
Niet Messi maar onze Diaz is de topscorer van de k Niet Messi maar onze Diaz is de topscorer van de kwalificatiereeks geworden. Buen hecho parcero!
💬 Whatsapp Wednesday - Blijf als eerste op de hoog 💬 Whatsapp Wednesday - Blijf als eerste op de hoogte via Whatsapp! Laat je telefoonnummer achter in een privéberichtje. Binnenkort komt er groot nieuws: dit wil jij als eerste weten, dat beloven we. @volgers topfans
Volg op Instagram
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • Soundcloud
  • RSS
Footer Logo

©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’