Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment

colombianvibes

ColombiaPolitiek

Ivan Duque Marquez

by Colombiaans.nl 3 november 2020
3 november 2020
globalsoccershop

Ivan Duque Marquez is president van Colombia sinds 17 juni 2018. Hij nam het stokje over van de succesvolle Juan Manuel Santos die na twee ambtstermijnen afscheid nam als president. Santos zijn voorganger was Alváro Uribe en de nieuwe president Duque is een kandidaat uit “kamp Uribe”.

Persoonlijk

Ivan Duque Marquez werd geboren op 1 augustus 1976 in Bogotá. Hij heeft een broer, zus en ouders waarmee hij goed contact heeft. Hij spreekt goed Engels doordat hij vele jaren doorbracht op verschillende universiteiten in de V.S..

Iván Duque is een toegewijd katholiek en getrouwd met Maria Juliana Ruiz Sandoval en heeft drie kinderen (Luciana, Matias en Eloisa). Wat velen niet weten is dat Iván Duque een lokale rockster was. In de jaren ’90 zong hij op de middelbare school in de band Pig Nose. Al duurde zijn zangcarrière niet lang hij zocht volgens ingewijden altijd diepgang in songteksten.

Educatie

In 2000 studeerde hij af als jurist aan de Sergio Arboleda Universiteit in Bogota. Verder behaalde hij een Master of Laws (LLM) in International Economic Law aan de American University en een Master in Public Policy Management aan de Georgetown University in Washington D.C.

Ivan Duque Marquez

Loopbaan

Hij begon zijn professionele loopbaan in 1999 als consultant bij de Andean Development Corporation (CAF).

Later werd hij adviseur bij het Colombiaanse Ministerie van Financiën en Public Credit gedurende de regeerperiode van President Andres Pastrana (1998-2002). Daarna vervolgde hij zijn loopbaan bij de Inter American Development Bank (2001- 2013). Daar werkte hij onder meer als Senior Advisor van de Executive Board voor Colombia, Peru en Equador.

Duque was ook een tijdje International Advisor van de vroegere president Alvaro Uribe Velez. Tussen 2010 en 2011 was hij adviseur bij de United Nations (UN). Hij keerde terug naar Colombia om zich kandidaat te stellen voor de Senaat namens de Partido Centro Democatico die geleid werd door de vroegere president Alvaro Uribe.

In 2014 werd hij senator van Partido Centro Democrático. Op dat moment wordt de partij geleid door ex-president Uribe. Duque was echter maar kort actief als senator maar speelt het klaar om maar liefst vier wetten door de kamer heen te krijgen.

  • Wet 1822 van 4 januari 2017;waarin het ouderschapsverlof van de moeder verlengd werd van 14 naar 18 weken.
  • Wet 1831 van 2 mei 2017; waarin de beschikbaarheid van defibrillators in publieke gebouwen werd uitgebreid om meer mensenlevens te redden.
  • Wet 1809 van 29 september 2016; voor een regeling zodat meer ouders hun kinderen konden laten studeren.
  • Wet 1834 van mei 2017, de Orange Law; voor de promotie van creatieve en culturele industrieën.

Ivan Duque Marquez

Ivan Duque Marquez als presidentskandidaat

Door zijn partij wordt Ivan Duque op 10 december officieel aangewezen als presidentskandidaat. Hij won in zijn eigen partij de nominatie met 29,47% voorkeursstemmen van de twee andere kandidaten, Carlos Holmes Trujlo, die 20,15% van de stemmen kreeg en Rafael Nieto die 20,06% van de stemmen kreeg. Niet echt een ruime meerderheid en er was dus een tweede ronde nodig.

In januari 2018 werd bekend gemaakt dat de centrum-rechtse coalitie zou deelnemen aan de Grand Primary voor Colombia met Duque als kandidaat.

Hij zou het gaan opnemen tegen Marta Lucia Ramirez en Alejandro Ordonez. Op 11 maart 2018 won Duque de voorverkiezingen met meer dan 4 miljoen stemmen. Ramirez werd tweede met 1,5 miljoen stemmen en Ordonez werd derde met slechts 385.000 stemmen. Een overweldigende meerderheid dus! Duque benoemde Marta Lucia Ramirez als zijn running mate tijdens de verkiezingen.

Op 27 mei 2018 kreeg Duque de meeste stemmen in de eerste ronde van de verkiezingen van meer van 39%. Hij werd uiteindelijk President van Colombia op 17 juni 2018 nadat hij Gustavo Petro met 54% tegen 42 % had verslagen in de tweede ronde.

Wist je dat…

Verschillende artikelen geschreven
Ivan Duque heeft diverse artikelen geschreven voor verschillende kranten: El Colombiano uit Medellin, Portafolio en El Tiempo van Casa Editorial El Tiempo in Bogota en El Pais in Spanje.

Boeken geschreven
Ook heeft diverse boeken geschreven waarvan het laatste, The future is at the political Center (El futuro esta en el centro) is verschenen op 12 maart 2018.

Ivan Duque Marquez

Ivan Duque als president

Hij werd beëdigd op het Bolivar plein in Bogota op 7 augustus 2018 (zie hierboven). Ivan Duque wil het fragiele vredesakkoord dat de vorige president Manuel Santos gesloten heeft met leden van de FARC terugdraaien om zo de verdeeldheid in het land een halt toe te roepen. Hij erft een land dat zo’n 50 jaar gebukt ging onder bloedige conflicten zowel met de FARC als ook met de cocaïnehandel.

Het feit dat de rebellen van de FARC niet gestraft zullen worden valt niet goed in Colombia. De leden van de FARC zouden 10 zetels in de senaat krijgen zonder dat ze verantwoording af hoeven de leggen aan de slachtoffers of zonder dat ze informatie hoeven te verstrekken over de drugsroutes.

Dit is een slecht voorbeeld voor andere groeperingen, want andere criminele groeperingen zouden zo hetzelfde kunnen eisen. Dit wordt een enorme opgave voor Duque om hier een oplossing voor te vinden. Ook krijgt Duque te maken met de huidige problemen in Venezuela. Meer dan 50.000 mensen zijn al vanuit Venezuela de grens met Colombia over gestoken om hier een beter leven op proberen te bouwen.

De ogen van Latijns Amerika en de wereld zijn op Ivan Duque Marquez gericht. Hij zal deze problemen moeten oplossen tijdens zijn regeerperiode. Een hele opgave waarbij hij alle steun kan gebruiken.

Volg ons op social media!

Wil je niets missen? Krijg jij geen genoeg van Colombia? Volg ons dan via onderstaande kanalen. Wil je als eerste een notificatie op jouw telefoon krijgen? Stuur ons dan een bericht en jouw nummer wordt toegevoegd aan onze database.






* Met het doorgeven van jouw nummer ga je akkoord dat we je gratis berichten via Whatsapp sturen die te maken hebben met Colombiaans.nl, onze diensten, advertenties en producten.

Gerelateerde berichten

Internationale luchthaven El Dorado beste van Latijns-Amerika

21 maart 2023

Colombia een van de beste landen om met...

20 maart 2023

WK-kwalificatieprogramma Colombia bekend voor WK 2026

15 maart 2023

Viva Air stopt per direct met vliegen

1 maart 2023

Samenwerking tussen Colombiaanse grootheden Shakira en Karol G

28 februari 2023

Eerste Colombiaanse vrouwelijke voetbalster bij Real Madrid is...

27 februari 2023

Tickets bestellen voor Colombian Vibes II via Whatsapp

10 februari 2023

Kerstmis in Medellin

26 december 2022

Noche de Velitas in Colombia

8 december 2022

Grote ransomware-aanval treft gezondheidszorg in Colombia

5 december 2022

Colombiaanse voetbalshirts

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
BLU Tulips’s Relocation
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Advertentie

Colombiaanse shirts

Volg ons op Insta

  • Colombia niet naar het WK - Colombia won vannacht met 1-0 maar Perú ook. Dus eindigde Los Cafeteros 6e en
  • Samen met een mooi aantal accommodatie-eigenaren in Colombia hebben we een laatste selectie gemaakt van de beste namen. Dit is
  • Mooi hoe muziek kan verbroederen. J Balvin en Ed Sheeran maken niet 1 maar 2 songs samen! - Sigue -
  • Ons wordt de laatste tijd veel gevraagd, wanneer er weer een feestje komt. Nou, laten we die bal bij jullie
  • Als je weet dat Colombia vannacht moet spelen, moet Winnen en het niet eens in eigen hand heeft om het
  • Baby, Baby, Baby ohhhh... Je kent het gevoel wel… Hoera! Je krijgt een kindje, felicidades. Je bent eigenlijk net bekomen
  • Vraag: - Via welke dienst luister jij het meeste muziek of podcasts? Spotify of Soundcloud. ❤ = Spotify = SoundCloud
  • ❤️Nieuwe logo van Colombiaans.nl - Jullie hebben gestemd! Met jullie hulp is dit nieuwe logo tot stand gekomen, muchas gracias
  • Colombiaanse film Encanto wint Oscar voor Beste Animatiefilm - Wat een mooi nieuws! Dat Will Smith Chris Rock een mep
  • WK Kwalificatie 2022: Colombia speelt nog 2 finales - In de meest spannende groep strijdt Colombia vannacht om 00.30 tegen
  • Weet je al wat je vandaag gaat eten? Of heb je juist net het eten op? Hoe het ook zij,
  • Met wie zou jij een dansje doen? @go2colombia.nl
  • Colombiaanse taal en gewoontes deel 1 - Even snel een koffie of paseo doen? Ken jij deze gewoontes? Er zijn
  • Het eerste doelpunt van een Colombiaan in een klassieker is een feit. - Luís Sinisterra maakt de 0-1 voor Feyenoord
  • Jazeker! Onze vrienden van @go2colombia.nl hebben hem zojuist gelopen! Moe maar voldaan zei Jan Willem:”Ciudad Perdida, een 4 daagse wandeling
  • Aandacht voor Colombiaanse film in Filmmuseum Eye in Amsterdam Aanstaande woensdag organiseert het Eye Filmmuseum in Amsterdam een heuse Colombiaanse
  • Minister President Mark Rutte praat met president Duque - Gisteren ontving minister president Rutte de president van Colombia Ivan Duque.
  • Vaders, moeders, opa
  • Los Cafeteros mag blijven hopen op WK dankzij winstpartij - Colombia heeft gisteren Bolivia billenkoek gegeven. Veel tijd om te
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • RSS
Footer Logo

©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’