Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
ColombiaColombiaansVrede

Wat heeft de Colombiaanse nee-stemming voor gevolg?

by Colombiaans.nl 4 oktober 2016
4 oktober 2016

In de polls voorafgaand het referendum was het een nek-aan-nek race. Toch kreeg het ja-kamp hierin steeds een lichte meerderheid. Zondagnacht was het dan definitief: Colombia zei ‘nee’ tegen het uitvoeren van het vredesakkoord. Maar wat voor gevolg heeft dit?

President Santos gaf in een eerder stadium al aan niet over een plan B te beschikken. Hij gaf aan, dan wellicht opnieuw naar de onderhandelingstafel te moeten, maar dit nog niet zeker was. Volgens de nee-stemmers is er in 4 jaar tijd niet genoeg tijd besteed aan de punten die er daadwerkelijk toe deden.

Waar liggen de pijnpunten van het vredesakkoord?

Vooral over de laatste punten van het vredesakkoord zal er scherper onderhandeld moeten worden. Dat houdt in dat het volk vindt dat er zwaardere sancties voor de ex-FARC-strijders moeten gaan volgen. Dat iedere strijder een ‘lichte straf’ krijgt en een zak geld meekrijgt om deel te nemen aan de maatschappij gaat het Colombiaanse volk veel te ver.

Dat als klap op de vuurpijl de FARC als politieke partij verder mag gaan, zonder dat deze gekozen hoeft te worden, is voor veel Colombianen ook niet acceptabel. Vele critici zeggen ook dat de nee-stemmen een uiting zijn tegen de elite en tegen de regering. Van de stemgerechtigden kwamen er 60% niet opdagen. Dat speelde de nee-stemmers behoorlijk in de kaart, maar was de meerderheid dat won uiteindelijk vrij klein. Er zaten slechts 63.000 stemmen tussen het ja- en nee-kamp.

De Colombianen willen gepaste straffen voor de FARC-leiders. Het volk wil dat zij niet in aanmerking kunnen komen voor functies op kantoor, congres en gemeenteraden. Men name dat zij geen functies uit kunnen oefenen zoals president, burgemeester of gouverneur. Het nee-kamp, onder aanvoering van oud-president Uribe, zegt verder dat de FARC-strijders die misdaden tegen de mensheid hebben begaan beperkte vrijheid moeten krijgen. Zij pleiten voor een strenge gevangenschap, zonder strafaftrek. Met deze en andere argumenten ging Uribe de afgelopen weken met zijn team de straat op om zich hard te maken tegen voorwaarden van het vredesakkoord en riep iedereen op om nee te stemmen.

Komt er wel een nieuwe onderhandeling?

Dat is nog maar de vraag. Uit niets blijkt dat deze er definitief komen, al werd dit wel geopperd door Santos. Eén van Uribe’s belangrijke punten was dat hij en zijn aanhangers niet willen dat de FARC opnieuw terugkeert naar de politiek. In de jaren ’80 is dit ook gebeurd en niet goed afgelopen.

Wat de nee-stemming voor gevolgen heeft, weet niemand. Feit is dat FARC-leider Timosjenko heeft aangegeven dat de vrede zal blijven en de FARC niet opnieuw haar wapens zal oppakken. Dit wordt ongetwijfeld vervolgd.

Gerelateerde berichten

Colombiaans international James naar PSV?

27 juni 2022

Colombiaans.nl kondigt groot feest aan vanwege 10-jarig bestaan

24 juni 2022

Interview Colombiaanse voetballer Luis Sinisterra

21 juni 2022

Netflix komt met meerdere Colombiaanse series

5 mei 2022

Hoe vier je Pasen in Colombia?

17 april 2022

Colombiaans oud-international Freddy Rincon overleden

14 april 2022

Colombiaanse film Encanto wint Oscar voor Beste Animatiefilm

28 maart 2022

Los Cafeteros mag blijven hopen op WK dankzij...

25 maart 2022

WK Kwalificatie 2022: Colombia speelt nog 2 finales

24 maart 2022

Aandacht voor Colombiaanse film in Filmmuseum Eye in...

21 maart 2022

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
BLU Tulips’s Relocation
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Insta

  • Vaders, moeders, opa
  • Aandacht voor Colombiaanse film in Filmmuseum Eye in Amsterdam Aanstaande woensdag organiseert het Eye Filmmuseum in Amsterdam een heuse Colombiaanse
  • Het eerste doelpunt van een Colombiaan in een klassieker is een feit. - Luís Sinisterra maakt de 0-1 voor Feyenoord
  • Ons wordt de laatste tijd veel gevraagd, wanneer er weer een feestje komt. Nou, laten we die bal bij jullie
  • Colombia niet naar het WK - Colombia won vannacht met 1-0 maar Perú ook. Dus eindigde Los Cafeteros 6e en
  • Jazeker! Onze vrienden van @go2colombia.nl hebben hem zojuist gelopen! Moe maar voldaan zei Jan Willem:”Ciudad Perdida, een 4 daagse wandeling
  • Los Cafeteros mag blijven hopen op WK dankzij winstpartij - Colombia heeft gisteren Bolivia billenkoek gegeven. Veel tijd om te
  • Minister President Mark Rutte praat met president Duque - Gisteren ontving minister president Rutte de president van Colombia Ivan Duque.
  • Vraag: - Via welke dienst luister jij het meeste muziek of podcasts? Spotify of Soundcloud. ❤ = Spotify = SoundCloud
  • Mooi hoe muziek kan verbroederen. J Balvin en Ed Sheeran maken niet 1 maar 2 songs samen! - Sigue -
  • Als je weet dat Colombia vannacht moet spelen, moet Winnen en het niet eens in eigen hand heeft om het
  • Met wie zou jij een dansje doen? @go2colombia.nl
  • ❤️Nieuwe logo van Colombiaans.nl - Jullie hebben gestemd! Met jullie hulp is dit nieuwe logo tot stand gekomen, muchas gracias
  • Baby, Baby, Baby ohhhh... Je kent het gevoel wel… Hoera! Je krijgt een kindje, felicidades. Je bent eigenlijk net bekomen
  • WK Kwalificatie 2022: Colombia speelt nog 2 finales - In de meest spannende groep strijdt Colombia vannacht om 00.30 tegen
  • Colombiaanse film Encanto wint Oscar voor Beste Animatiefilm - Wat een mooi nieuws! Dat Will Smith Chris Rock een mep
  • Samen met een mooi aantal accommodatie-eigenaren in Colombia hebben we een laatste selectie gemaakt van de beste namen. Dit is
  • Weet je al wat je vandaag gaat eten? Of heb je juist net het eten op? Hoe het ook zij,
  • Colombiaanse taal en gewoontes deel 1 - Even snel een koffie of paseo doen? Ken jij deze gewoontes? Er zijn
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • RSS
Footer Logo

©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2022 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Posting....
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’