Deze Colombiaanse muziekband bestaat als sinds 1976 en maakt vallenato. De band staat bekend met voormannen als Rafael Orozco en accordeonist Israel Romero.
Rafael Orozco en Israel Romero
De groep is officieel opgericht door Rafael en Isreal in de zomer van 1976. Beiden werden vrienden op de universiteit in Barranquilla nadat Rafael net een song had opgenomen.
Isreal had ondertussen ook al succes met het opnemen van nummers samen met Diomedes Diaz. In 1977 kwam hun eerste album uit genaamd: El Binomio de Oro. In de afgelopen jaren wisselde de samenstelling van de band nogal eens maar op 11 april staan ze voor het eerst in Nederland met een concert.
Nominaties voor Latin Grammy Awards
El Binomio de Oro zijn zijn geliefd. Zo werden zij verschillende keren genomineerd voor Latin Grammy Awards.
- 2006 | Grafiti de Amor Best Cumbia/Vallenato Album Nominated
- 2007 | Impredecible Best Cumbia/Vallenato Album Nominated
- 2010 | Vuelve y pica…El Pollo Best Cumbia/Vallenato Album Nominated
- 2011 | Corazón de Miel Best Cumbia/Vallenato Album Nominated
Jorge Celedon
In 1996 werden Jean Carlos Centeno en Jorge Celedon de leadzangers. Toch kroop het ondernemersbloed daar waar het niet gaan kon want in 1999 vertrok Celedon toen iedereen hem kende als ‘Jorgito Celedon’. Hij wilde een solocarriere en veranderde zijn naam zoals we die nu kennen als Jorge Celedon.
Foto: Jorge Celedon treedt op in het Witte Huis tijdens de viering van Onafhankelijkheidsdag van Colombia
Niet onverdienstelijk trouwens want hij won wél Latin Grammy Awards. Hij won maar liefst vier keer voor Beste Cumbia / Vallenato Album. Dat was in 2007, 2014, 2015 en 2017.
Wanneer komt Binomio de Oro de América?
Wanneer? Vrijdag 11 april
Waar? De Koning Venues
Adres: Isolatorweg 29