Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
ColombiaHet laatste nieuws uit ColombiaPolitiek

Bogotá heeft een nieuwe burgemeester

by Colombiaans.nl 30 oktober 2023
30 oktober 2023

Carlos Fernando Galán is de nieuwe burgemeester van Bogotá. Met 82,50% van de stembureaus geteld, had Galán al 48,69% van de stemmen en consolideerde hij zijn positie als winnaar van de eerste ronde van de Bogotá burgemeestersverkiezingen.


Volg Colombiaans.nl op social media!

Wil je niets missen? Krijg jij geen genoeg van Colombia? Volg ons dan via onderstaande kanalen. Wil je als eerste een notificatie op jouw telefoon krijgen? Stuur ons dan een bericht en jouw nummer wordt toegevoegd aan onze database.
Colombiaanse president wil Latino alliantie tegen drugs

Colombiaanse president wil Latino alliantie tegen drugs
Colombiaanse president wil Latino alliantie tegen drugs
Colombiaanse president wil Latino alliantie tegen drugs
* Met het doorgeven van jouw nummer ga je akkoord dat we je gratis berichten via Whatsapp sturen die te maken hebben met Colombiaans.nl, onze diensten, advertenties en producten.


Het is zover: Bogotá heeft een nieuwe burgemeester

Carlos Fernando Galán wordt de nieuwe burgemeester van Bogotá en vervangt Claudia López. Met 82,50% van de stembureaus geteld, had Galán al 48,69% van de stemmen en consolideerde hij zijn positie als winnaar van de eerste ronde van de Bogotá burgemeestersverkiezingen.

Op de tweede plaats staat Juan Daniel Oviedo, met 20,29% en op de derde plaats Gustavo Bolívar met 18,88% van de stemmen.

Verkiezingspunten

Galán streed eerder twee keer voor het burgemeesterschap van de hoofdstad. Met de slogan ‘Bogotá moet veilig’ is zijn regeringsplan gebaseerd op het wegwerken van de sociale gaten in de dienstverlening van het district in de hele stad, en op het focussen op kwesties die te maken hebben met de veiligheid van de burgers en het overwinnen van honger.

In zijn programma benadrukte Galán ook veiligheid als een belangrijk onderwerp. Hij stelt voor om veiligheidsraden in de wijken op te richten en een team van politie- en wijkmanagers in te zetten die onmiddellijk kunnen reageren op veiligheidssituaties, om de toegang tot diensten te versnellen.

Hij stelt ook voor om meer bewakingscamera’s te installeren. Hij zegt dat hij gezichtsherkenningscamera’s zal installeren op strategische locaties zoals Transmilenio stations en portalen.

Galan heeft ook plannen om de hoofdstedelijke politie van Bogotá te reorganiseren om meer aanwezig te zijn in de straten en openbare ruimtes en om flexibele surveillancekwadranten te implementeren voor doorstroming van burgers.

Wie is de nieuwe burgemeester Galán?

Galán is geboren op 4 juni 1977 en heeft samen met zijn vrouw Carolina twee kinderen van 9 en 3 jaar. Hij studeerde Foreign Service met de nadruk op Internationale Economie aan de Georgetown University en heeft een specialisatie van de Universidad Externado de Colombia in Management en Publieke Zaken, evenals een postdoctorale graad in Internationale Zaken van Columbia University en een Master in Public Administration van New York University.

Hoewel hij zijn carrière begon als journalist bij verschillende media in het land, besloot hij zich in de politiek te storten als gemeenteraadslid in Bogotá tussen 2008 en 2011, waarbij hij onder andere onregelmatigheden in aanbestedingen tijdens het burgemeesterschap van Samuel Moreno aan de kaak stelde.

Hij was secretaris van Transparantie van het presidentschap tussen 2012 en 2013, was directeur van de Radicale Partij van Cambio in 2018 en raadslid tussen 2020 en 2022.

In 2011 was hij kandidaat-burgemeester voor de partij Radicale Verandering, in 2019 koos hij opnieuw voor de functie en in die campagne behaalde hij 1 miljoen 22 duizend stemmen, waarbij hij destijds verloor van Claudia Lopez. Nu was hij voor de derde keer kandidaat als vertegenwoordiger van de partij Nieuw Liberalisme.

Meer nieuws uit Colombia

– Film Paddington in Peru wordt opgenomen in Colombia
– Beelden gelekt van het nieuwe shirt van Colombia
– Nederland en Colombia ontwikkelen samenwerkingsverdrag tegen drugs

Gerelateerde berichten

FIFA verplicht Colombia tot tenuewijziging voor WK-duel met...

6 juli 2026

Het programma van Colombian Vibes 2026

24 juni 2026

Voorwaarden winnaar Vliegtickets Colombia

24 juni 2026

De nieuwe president van Colombia: Abelardo de la...

22 juni 2026

Verkiezingen Colombia: net-aan-nek race tussen links en rechts

16 juni 2026

Colombian Vibes: Hoofdsponsor Colombian Taste

3 juni 2026

Verkiezingen in Colombia: De tweede ronde

1 juni 2026

Nederlandse vrouw Marlies Genz dood aangetroffen in Colombia

1 juni 2026

Selectie Colombia voor WK2026 bekend

26 mei 2026

Shakira & Burna Boy lanceren WK-lied

19 mei 2026

reizen naar colombia

Zoeken

BOEK-COLOMBIAANSE-DANSGROEP-AIRES-COLOMBIANOS

Exclusieve verhalen

  •  Armero.. en de wond van 35 jaar oud
  •  Ciudad Perdida
  •  Copa America 2001
  •  Embera indianen
  •  La Violencia
  •  Muisca indianen
  •  Muziek en dans
  •  Mythen en legenden
  •  Nico Verbeek: Van Macondo tot Medellín
  •  Villa De Leyva
  •  Las Lajas: De witte kerk
  •  De lugubere geheimen van Colombiaanse gevangenis La Modelo
  •  De duistere kant van ex-president Uribe
  •  La Gaitana
  •  Hoe je jouw 15e verjaardag viert in Colombia, de Quinceañera
  •  Andrés Carne de Res: een visueel staaltje smakelijke marketing
  •  Mijn naam is Juan Pablo alias Sebastián Marroquín, zoon van Pablo Escobar
  •  Andrés Escobar – De Kronieken van een Heer

Vrienden van Colombiaans.nl

Go2Colombia.nl
Latinonet

Privacy Beleid
Cookies

Invloedrijke personen

  •   Álvaro Uribe
  •   Clara Rojas
  •   Fernando Botero
  •   Gabriel García Márquez
  •   Griselda Blanco
  •   Iván Duque Márquez
  •   Íngrid Betancourt
  •   Juan Manuel Santos
  •   Jorge Eliécer Gaitán
  •   Pablo Escobar Gaviria
  •   Simón Bolívar
  •   Tanja Nijmeijer

Travel

  •  Colombiaans.nl start reisbureau!
  •  Reisbureau Go2Colombia.nl
  •  48 uur in Santa Marta
  •  48 uur in De Koffiedriehoek
  •  Het Caribisch gebied
  •  Het binnenland
  •  De jungle
  •  Colombiaans reizen
  •  Koffiedriehoek

Volg ons op Instagram

colombiaans.nl

Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia. Bekijk onze website op Colombiaans.nl.

Jhon Duran vergezelt Richard Rios bij FC Benfica Jhon Duran vergezelt Richard Rios bij FC Benfica - Hij was gelijk belangrijk met een goal en een assist @slbenfica
Colombia viert 216 jaar onafhankelijkheid! - Colo Colombia viert 216 jaar onafhankelijkheid! - Colombia verkreeg zijn onafhankelijkheid van Spanje na een jarenlange strijd. Het proces begon op 20 juli 1810 – de datum die nog altijd wordt gevierd als nationale onafhankelijkheidsdag. Pas na de beslissende Slag bij Boyacá op 7 augustus 1819, geleid door Simón Bolívar, werd het land daadwerkelijk onafhankelijk.
Gracias Los Cafeteros ❤️ Gracias Los Cafeteros ❤️
1 team, 1 missie, 1 kans, 1 cup Vanavond: 🇨🇴 Colo 1 team, 1 missie, 1 kans, 1 cup Vanavond: 🇨🇴 Colombia - Zwitserland 🇨🇭 22:00 NPO 1 Ook op NPO Radio 1: - Langs de Lijn met onze Guillermo van Doorn in Colombia over de wedstrijd van vanavond.
Ok, wij werden gek toen we deze zagen. Welke zou j Ok, wij werden gek toen we deze zagen. Welke zou jij het liefste vandaag nog kopen? Gezien bij phonecasecenter.com @getphonecasecenter
This is how we do it 😂 This is how we do it 😂
Colombia naar de laatste 16! - Next stop: Zwitserl Colombia naar de laatste 16! - Next stop: Zwitserland - ⁠dinsdag 22:00 uur
De opstelling van vanavond tegen Ghana 🇬🇭 De opstelling van vanavond tegen Ghana 🇬🇭
🎙️ ColombiCast Special: WK2026-editie Remko en Luí 🎙️ ColombiCast Special: WK2026-editie Remko en Luís Ernesto over Colombian Vibes, Messi-magie, een mogelijke Colombian Vibes Light en de wedstrijd van vannacht tegen Ghana. ❤️ Luister dat half uurtje op Spotify en zoek op: ‘colombicast’
Een goede voorbereiding 😂 - leg jij ook alvast jou Een goede voorbereiding 😂 - leg jij ook alvast jouw spullen klaar voor vannacht? Wat is jouw voorspelling?
MATCH DAY! - Here we go again. Met wie kijk jij va MATCH DAY! - Here we go again. Met wie kijk jij vanavond? Colombia - Ghana Tijd: 03.30 Stadion: Kansas City Stadium Scheidsrechter: Turpin Zender: NPO1 @Beheerder Colombiaans
Wat als? - Een Colombiaanse radiozender maakte ev Wat als? - Een Colombiaanse radiozender maakte even een mogelijke route naar de finale. Met zoveel teams duurt het even maar de laatste 8 bereiken is misschien wel mogelijk. Hoever denk jij dat Colombia gaat komen?
GRACIAS - We zijn nog steeds aan het bijkomen van GRACIAS - We zijn nog steeds aan het bijkomen van gisteravond. Wat een mooie bezoekers mochten wij gisteren ontvangen. Mooie verhalen, nieuwe vriendschappen en het onderhouden van bestaande. Rond de 300 bezoekers genoten gisteren van de ambiance in Leusden in een nieuwe locatie, de wedstrijd en de verloting van verschillende prijzen waaronder de hoofdprijs van Air Europa (vliegtickets naar Colombia). Leuke anekdote: De manager van Four Seasons had nog nooit zoiets leuks en vrolijks gezien en vroeg vooraf of hij misschien wat aguardiente zou bestellen. Luís Ernesto gaf aan dat dit een heel goed idee was. Manager Arno zei aan het begin van de avond dat hij 3 flessen had ingekocht. Luís Ernesto vertelde hem dat die 3 flesjes binnen het uur op zouden zijn. Arno begon te lachen. Luís Ernesto had het mis. Die 3 flessen aguardiente waren binnen 38 minuten op... Wij willen jullie bedanken voor jullie komst, vertrouwen en hopen jullie spoedig weer te zien. Want een fiesta zonder jullie ís geen fiesta! Gracias y nos vemos pronto! Salu2, Team Colombian Vibes Caroline, Lysandra, Ekelien, Carlo John, Carlos & Luís Ernesto Colombian Vibes werd mede mogelijk gemaakt door: Air Europa @go2colombia.nl @latinworld.nl @colombian.taste Met dank aan: @fourseasonsleusden Four Seasons Leusden
Parceros 4 life - Colombia deelt de punten met Po Parceros 4 life - Colombia deelt de punten met Portugal. Next stop: Ghana zaterdag 4 juli 03;30
❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom vanavond lekker af ❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom vanavond lekker afkoelen tijdens Colombian Vibes. Wij hebben airconditioning! 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl - WK WATCH PARTY + COLOMBIAANS ETEN + WINACTIE VLIEGTICKETS NAAR COLOMBIA + COLOMBIAANS FEEST + AGUARDIENTE Meer info over Colombian Vibes 🇨🇴 Colombia – Portugal 🇵🇹 ✈️ Win vliegtickets naar Colombia ❄️ Airconditioning 🍴 Colombian Taste 🥃 Aguardiente 🗓️ Datum: 27 juni 2026 🕙 Tijd: 22.00 uur ⚽ Start wedstrijd: 01.30 🥳 Wat: Feest en uitzending WK-wedstrijd 📍 Locatie: Four Seasons Leusden Adres: Kastanjelaan 1, 3833 AN Leusden 🚗 Parkeren: gratis (Arag) 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom morgenavond lekker ❄️ Feeling hot, hot, hot? - Kom morgenavond lekker afkoelen tijdens Colombian Vibes. Wij hebben airconditioning! 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl - WK WATCH PARTY + COLOMBIAANS ETEN + WINACTIE VLIEGTICKETS NAAR COLOMBIA + COLOMBIAANS FEEST + AGUARDIENTE Meer info over Colombian Vibes 🇨🇴 Colombia – Portugal 🇵🇹 ✈️ Win vliegtickets naar Colombia ❄️ Airconditioning 🍴 Colombian Taste 🥃 Aguardiente 🗓️ Datum: 27 juni 2026 🕙 Tijd: 22.00 uur ⚽ Start wedstrijd: 01.30 🥳 Wat: Feest en uitzending WK-wedstrijd 📍 Locatie: Four Seasons Leusden Adres: Kastanjelaan 1, 3833 AN Leusden 🚗 Parkeren: gratis (Arag) 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
Morgen: COLOMBIAN VIBES 2026 - Wat schaft de pot m Morgen: COLOMBIAN VIBES 2026 - Wat schaft de pot morgen? Nou, heel simpel. Onderstaande heerlijke gerechtjes die je kunt wegspoelen met aguardiente. Four Seasons Leusden heeft speciaal gezorgd dat we morgen kunnen genieten van heerlijke aguardiente. Op het menu van Colombian Taste - Empanadas rund, kip, vega - Arepa kip, Rund - Picada - Maduros asado con queso - Papa rellena @colombian.taste Beheerder Colombiaans
Als je van de deelnemers uit groep K een auto kon Als je van de deelnemers uit groep K een auto kon maken.. - Dan zou je die Willy toch gelijk kopen?
🇨🇴 Bestel nu je kaarten voor Colombian Vibes ook p 🇨🇴 Bestel nu je kaarten voor Colombian Vibes ook per PB! - Stuur ons een PrivéBericht via Facebook, Instagram of Whatsapp met: * aantal gewenste kaarten * volledige voor- en achternaam * e-mailadres Je ontvangt een betaalverzoek en na bevestiging van betaling sta je op de gastenlijst, vamos!
Nog één keertje dan... - Omdat het filmpje zo lekk Nog één keertje dan... - Omdat het filmpje zo lekker is 🎫 Tickets: https://colombianvibes.nl/
Volg op Instagram
nieuws uit Colombia Bij Colombiaans.nl lees je het laatste nieuws uit Colombia. Colombiaans.nl publiceert nieuws, actualiteiten, exclusieve verhalen en achtergrondinformatie uit Colombia
Adverteren?
Informatie en voorwaarden adverteren

Telefonisch contact?
Bel gerust

Disclaimer
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • Linkedin
  • Youtube
  • Email
  • Soundcloud
  • RSS
Footer Logo

©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl


Back To Top
Colombiaans.nl
  • Het laatste nieuws uit Colombia
  • Nederlander in Colombia
  • Travel
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Entertainment
©2024 Colombiaans.nl - Nieuws, actualiteiten en exclusieve verhalen uit Colombia

Ontwerp & ontwikkeling ColoMedia.nl
Like ons

Si! We hebben je hard nodig!

Wil je op de hoogte blijven van nieuws en achtergrondverhalen uit Colombia?
Like ons dan!
Heb je ons al geliked? Klik op de knop ‘Sluiten’